Çene Dolgusu

Jawline tam olarak neresidir?

Jawline alt çene köşesini de içine alan ve bu bölgeden başlayarak çene ucuna kadar uzanan bölgeye verilen isimdir. Bu hat yüz ovalini alttan sınırlar ve yüzün alt sınırını belirler. Özellikle bu bölge boyun bölgesi ile yakın ilişkilidir. Boyun ve çene arasında oluşturulan keskin hat yüz ve boynu daha ince gösterir.

Çene dolgusuna neden ihtiyaç duyarız?

Çene yapısının yüz ile uyumlu olması daha güzel bir görünüm kazanmak anlamına gelir. Fakat zamanla çene yapısında ortaya çıkan deformeler ve hastanın genetik kökenli görünüm sorunları çene yapısının düzeltilmesi işlemlerini öne çıkarır. Bu nedenlerden dolayı hastalar çene dolgusu yöntemleri ile ideal bir çene yapısına kavuşmuş olurlar.

Çene Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Öncelikle bu işlemin cerrahi bir işlem olmaması en büyük avantajları arasında yer alır. Bunun yanında bu işlem ile hastanın çene ucunun geride kalması ile ortaya çıkan görünüm bozuklukları giderilmiş olur.

Bir diğer avanta olarak kullanılan yöntemde anestezi ya da uzun iyileşme süreleri gibi dezavantajlı durumlar bulunmaz. Kişinin daha genç görünmesine imkân tanıyan bir tedavi yöntemidir. Yüz şekline uygun bir çene yapısı isteyen hastalar tarafından tercih edilir.

Çene Dolgu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çene ile ilgili bu işlemlerin sonrasında ağır egzersizlerden uzak durmak gerekir. Bunun yanında bu işlemlerin yerine getirilmesi sonrasında ilk bir iki saat herhangi bir işlem yapmamak gerekir. Yine duş almak ya da yüz yıkamak için bir iki saat beklemek gerekecektir.

Yüz üstü yatarak çene üzerinde baskının azaltılması sağlanır. Gergin yüz hareketlerinden kaçınmak gerekir. Hastalarda oluşan morarmalar zamanla geçecektir. Yine hastaların masaj yaptırmaktan kaçınması gerekir.

Jawline oluşturmak için hangi bölgelere dolgu yapmak gerekir?

Jawline alt çene köşesinden başladığı için bu bölge mutlaka dolgu ile şekillendirilmelidir. Buraya yapılacak dolgu ile alt çene köşesi daha köşeli ve belirgin bir görünüme kavuşturulur. Jawline dolgusu yaparken bir diğer önemli nokta çene ucudur.

İlginizi Çekebilir  Nazolabial Dolgu

Çene ucuna yapılacak 1-2 cc dolgu bu bölgenin daha belirgin, yüzün daha uzun ve ince görünmesini sağlar. Çene ucu ve çene köşeleri arasında kalan alanlar ise isteğe ve ihtiyaca bağlı olarak dolgu ile şekillendirilebilir.

Çene ucuna yapılacak olan dolgu gıdı görünümünü engeller mi?

Jawline’ ın en önemli parçalarından biri çene ucudur. Bu bölgeye yapılan dolgu çeneyi öne doğru alır. Alt çenede üst çeneye göre daha gerideyse, çene ucuna yapılacak dolgu, alt çeneyi öne alır. Alt çenenin öne doğru hareket etmesi gıdı görünümünde azalmaya yol açar

Jawline uygulaması sırasında ortalama ne kadar dolgu kullanılır?

Jawline uygulaması sırasında ortalama 5-8 cc arası dolgu kullanılır. Burda kullanılacak dolgu miktarını hastanın ihtiyaç ve istekleri belirler.

Jawline uygulamasında her bölgeye aynı tür dolgu mu uygulanır?

Jawline uygulamasınında çene ucu dolgusu mutlaka kemik üzerine yapılmalıdır. Bu nedenle çene ucuna yapılacak olan dolgunun kemik üzerinde hacim verici özelliğe sahip olması gerekir. Çene köşesine yapılan dolguda ise hem cilt altı hem de kemik üzerine yapılan dolgular seçilebilir.

Herkes jawline uygulaması yaptırabilir mi?

Jawline dolgu uygulamasından güzel bir sonuç alabilmek için hastanın yüzünün ve boynunun dolgu ile şekillendirmeye uygun olması gerekir. İdeal kilosunda olan bir hastada rahatlıkla jawline uygulaması yapılabilir . İdeal kilosunun çok üstünde bir hastada ise ne kadar fazla dolgu kullansanız da istediğiniz şekillenmeyi sağlayamayabilirisiniz.

Jawline dolgu uygulaması başka tedavi yöntemleri ile beraber uygulanabilir mi?

Bu işlemde amacımız yüze ince bir görünüm kazandırmak, çene konturunu belirgin hale getirmek olduğu için hem boyna hem de yüze yapılacak işlemlerle kombine edilebilir.

Özellikle bişektomi ile yanak bölgesinin inceltilmesi ile jawline uygulamasının beraber yapılması iyi sonuç verir. Bişektomi ile incelen yanak hem elmacık kemiklerinin hem de çene hattının daha belirgin olmasını sağlar. Elmacık kemiklerinde daha fazla belirginlik isteyen hastaya bu bölgeye dolgu yapılarak belirginlik sağlanabilir.

Boyun bölgesinde yağlanması olan hastanın öncelikle boyun ve gıdı bölgesine vaser liposuction yapılıp bu bölgeler inceltilebilir. Sonrasında ince bir boyunda jawline dolgu uygulaması daha güzel sonuç verir.

Jawline uygulaması ne kadar sürer?

Bu işlemin süresi yapılacak dolgu miktarına göre değişir. Çoğunlukla bu süre 30-45 dakika kadardır.

Jawline uygulamasının kalıcılığı ne kadardır?

Kliniğimizde jawline uygulamasında kullanılan  dolguların süreleri 1 yıldır. 1 yılın sonunda dolgular vücut tarafında emilirler.

İlginizi Çekebilir  Elmacık Kemiği Dolgusu

Jawline uygulaması için bir yaş sınırı var mıdır?

Tüm estetik uygulamalarımızda olduğu gibi bu uygulamamızı da 18 yaş üstü hastalarımız için yapmaktayız.

Çene dolgusu ile Hangi Estetik Sorunlar Tedavi Edilir?

Çene ile ilgili birçok estetik sorun bu tedavi yöntemi ile giderilir. Çene ucunun geride olması ya da sivri olması, çene ucunun çok geniş olması, çene ile ilgili asimetri sorunları, bazı hastalarda çene ucunda görülen derin gamze sorunları, zamanla ortaya çıkan sarkmalar çene dolgusu kullanılmasını gerektiren başlıca sorunlar olarak karşımıza çıkar.

Yine bazı hastalarda ortaya çıkan çene yapısının belirginliğini kaybetmesi sorunlarını aşmak için de bu tedavi yöntemi kullanılır.

Çene Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Çeşitli sağlık merkezlerinde uygulanan bu yöntemde farklı dolgu malzemeleri kullanılır. Kullanılan dolgu malzemelerine bağlı olarak kalıcılık artar. Hyaluronik asit ile yapılan uygulamalarda iki seneye kadar kalıcılık kaldığı görülmektedir. Hastanın öz bakım becerilerine bağlı olarak sürenin uzaması ya da kısalması da mümkündür.

Çene Dolgusu Geri Alınabilir Mi?

Estetik görünüm için tercih edilen çene dolgusu işlemlerinde sıklıkla kullanılan bir yapı malzemesi olan hyaluronik asit istenir ise geri çekilebilir. Yine de bir miktar dolgu malzemesi kalması söz konusudur. Bu malzemenin de zamanla kendiliğinden eridiği söylenebilir.

Çene Dolgu Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Çene hattı boyunca sarkan çene yapısının düzenlenmesi için kullanılan dolgu işlemleri tekrarlayan seanslar halinde düzenlenebilir. Bunun yanında çene dolgusu her bir seans 15 dakika kadar sürmektedir.

Seanslar ile çene çizgisinin belirginleştirilmesi ve sarkmaların önüne geçilmesi amaçlanır. Uygulanan dolgu malzemesi uzun yıllar şekil vermede kullanılmakla birlikte zaman zaman takviye seansların düzenlenmesi de mümkündür.

Çene Bölgesinde Gözlemlenen Şekil Bozuklukları Nelerdir?

Çenede görülen bozuklukların çeşitli nedenleri bulunur. Bu nedenlerin başında genetik ve yapısal sorunlar gelir. Aynı zamanda çeşitli iltihabi rahatsızlıklar diş gıcırdatma davranışları ya da benzeri sorunlar nedeni ile çene bölgesinde bozulmalar ortaya çıkabilir.

Çenenin açılış ve kapanış bozuklukları ve tek taraflı yeme gibi alışkanlıklar nedeni ile çene bölgesinde sorunlar görülür. Stres ve sinir kökenli rahatsızlıklar da görülebilir. Aşırı sakız çiğneme tırnak yeme gibi alışkanlıklar da çene yapısında sıkıntılara neden olur.

Çene ucu Dolgusu Eridikten Sonra Çenede Herhangi Bir Problem Yaratır mı?

Kullanılan dolgu malzemeleri doğal olduğundan dolayı erimesi sonrasında herhangi bir sorun ortaya çıkmaz. Kişinin özelliklerine ve çevresel faktörlere bağlı olarak çene yapısına uygulanan dolgunun 6 ay ya da 1 sene kadar kalıcılık sağlaması beklenir.

Bu süreler kişiden kişiye değişiklik gösterir. Çene ucu için yapılan çene dolgusu uygulamaları sonucunda da zamanla eriyen yapılar ile birlikte çene eski haline gelecektir. Çene yapısı bozulmalarının giderilmesinde kullanılan dolgu malzemeleri insan yapısı ile uyumludur.

İlginizi Çekebilir  Burun Dolgusu

Çene dolgusu Ağrılı mıdır ve İşlem Ne Kadar Sürmektedir?

Bu tür uygulamalar insanların genel olarak gündelik hayatını ya da sosyal yaşamını etkilemeyen işlemler arasında yer alır. Bu nedenle çene dolgusu uygulamaların herhangi bir yan etkisi ortaya çıkmaz. Aynı zamanda kullanılan hyaluronik asit doğal bir yapı malzemesi olduğundan dolayı ağrıya neden olmaz.

İşlemler ise steril ortamlarda sürdürülür ve hastaların ortalama olarak 15 dakika en fazla ise 30 dakika süre ile işlemlerinin tamamlandığı görülür. Yapılan işlemler sırasında ağrı kesici anestezik kremler kullanıldığından dolayı hastaların herhangi bir rahatsızlık hissetmemesi durumu ortaya çıkar. Böylelikle hastalarda istenilen başarı elde edilmiş olur.

Jawline Dolgu ile Genç Bir Yüz Elde Edilir Mi?

İnsanların çene yapısı normal şartlar altında üçgen bir yapıya sahiptir. Fakat bu yapı zamanla dörtgen şekline dönüşür. Günümüzde dörtgen şeklini alan bu yapının aynı zamanda görünüm olarak çeşitli dezavantajları bulunur.

Ortaya çıkan bu dezavantajların giderilebilmesi için hyaluronik asit ile jawline tekniği gerçekleştirilir. Bu yöntem sayesinde üçgen ya da oval bir çene yapısı elde edilerek kişilerin daha yakışıklı ve güzel olması sağlanır. Yüz yaşlandıkça ortaya çıkan sarkmalar ve çenede meydana gelen bozulmalar da yine jawline tekniği kullanılarak giderilebilir.

Çene Dolgusu İçin Kaç CC Dolgu Kullanılması Gerekir?

Çene dolgusunda kullanılan dolgu malzemesi sıklıkla hyaluronik asittir. Bu malzeme çene dışında da çeşitli dolgu amaçları için kullanılır. Fakat her uygulamada farklı miktarda dolgu malzemesi yeterli olur.

Örneğin dudaklar için yapılan uygulamalarda 1 cc kadar dolgu malzemesi yeterli olurken çene dolgusu için 6 cc ya da 10 cc kadar dolgu malzemesinin kullanılması yeterli olur. Kullanılan malzeme miktarı şekillendirilecek alana göre değişiklik gösterir.

Çene Dolgusu Yaptıranlar

Bu operasyonu yaptırmak isteyenler daha önce aynı konuda işlem yapmış kişilerin yorumlarından ya da tecrübelerinden yararlanabilirler. Söz konusu uygulamalar için sağlık merkezi seçiminde de yine dolgu uygulaması tecrübeleri farklılık gösterir.

Sonuç olarak eğer bu işlemi yaptırmak istiyor iseniz daha önce bu işlemi yaptıranların yorumlarından yararlanabilir ve operasyon ile ilgili bilinçli bir seçim yapabilirsiniz.

Çene Dolgusu Fiyatları 2023

Fiyat olarak bakıldığında bu uygulamaların sağlık merkezlerinde farklı fiyatlar ile sunulduğu görülmektedir. Aynı zamanda bu işlemlerin yerine getirilmesi sırasında her hastanın durumu birbirinden farklı olduğundan fiyatların hastaların beklentilerine göre de değişiklik göstermesi de mümkündür.

Günümüzde bu nedenlerden dolayı her hastaya özel fiyatlar ortaya çıkabilir. En iyi çene dolgusu teklifleri için sağlık merkezlerini karşılaştırmak gerekebilir. Çene dolgusu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.