Op. Uzm. Dr. Murat Diyarbakırlıoğlu

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

Op. Uzm. Dr. Murat Diyarbakırlıoğlu, lisans öncesi öğrenimlerini Malatya ve Elazığ’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 2008 yılında dereceyle tamamlayarak tıp doktoru unvanını almıştır. Aynı yıl Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS)’nda Türkiye 19.su olarak İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamış ve 2013 yılında Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı olmaya hak kazanmıştır.

Uzmanlık eğitim süreci içerisinde 2012 yılında ABD’nin Ohio eyaletinin Cleveland şehrinde dünyaca ünlü plastik cerrah Dr. Bahman Guyuron’un kliniğinde yüz ve burun estetiği eğitimi amacıyla çalışmalarda bulunmuştur. Yine aynı yıl İtalya’nın Milano şehrinde bulunan Istituto Europeo di Oncologia’da Dr. Mario Rietjens ile estetik ve rekonstrüktif meme cerrahisi üzerine çalışmıştır. 2013 ve 2014 yıllarında Brüksel’de gerçekleştirilen 2 basamaklı sınavı geçerek Avrupa Board Sertifikası (European Board of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery) almaya hak kazanmış olan Op. Dr. Murat Diyarbakırlıoğlu, mecburi hizmet yükümlülüğü kapsamında Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2 yıl süreyle görev yapmıştır.

Mesleki ilgi alanları arasında postbariatrik cerrahi (aşırı kilo kaybı sonrası vücutta meydana gelen sarkma ve deformasyonların düzeltilmesi) , liposuction ile vücut şekillendirme, estetik ve rekonstrüktif meme cerrahisi, yüz ve burun estetiği bulunmaktadır. Özellikle postbariatrik cerrahi alanında yüzlerce vakadan oluşan bir tecrübeye sahip olan Dr. Diyarbakırlıoğlu kendi tanımladığı teknik ve algoritmalarla ilgili bilimsel çalışmalarına da devam etmektedir.