Ozon Tedavisi

Ozon Tedavinin İşleyişi Nasıldır?

Ozon üç oksijen atomundan oluşan bir bileşiktir. Normal atmosferik oksijene kıyasla daha yüksek enerji taşıyan bir yapıya sahiptir. Hücrelerimizin sağlıklı olması için enerjiye ihtiyacı vardır düşük enerji seviyeleri sizin ve hücrelerinizin sağlıklı olmayacağı ve yaşlanacağı anlamına gelir.
 
Vücudunuzdaki toksinler ve oksijen eksikliği hastalığa neden olur. Ozon tedavisi temel prensibi kandaki oksijen seviyesini arttırarak tüm vücuttaki dokuları oksijenlendirmektir. Ozon terapi, sadece cildimizin görünümünü etkilemekle kalmaz aynı zamanda vücudumuzun iyileşme sürecine yardımcı olur. Kan ve karaciğer detoksifikasyonunu destekler ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Ozon tedavisi hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır?

Birçok farklı hastalığın tedavisinde ozon tedavi yöntemi tercih ediilr. Osteomiyelit plevral amfizem başta olmak üzere fistülün eşliğinde oluşan abseler enfekte yaralar ve bası yaralarının daha hızlı iyileşmesi aşamasında bu yöntem kullanılır.

Bu yöntem aynı zamanda kronik hale gelmiş ülser tedavisinde kullanılır. Şeker hastalığına bağlı olarak gelişen diyabetik ayak ve yanıklar için tercih edilen bir yöntemdir. Hipertansiyon hastalarında kullanılan bir yöntemdir. İskemik olarak ilerlemiş hastalarda bu yöntemin faydaları görülür. ozon tedavi yönteminin göz hastalıklarında da faydaları vardır. Gözde ortaya çıkan maküler dejenerasyon sorunlarını gidermek için kullanılan bir yöntemdir. Bağışıklık ile ilintili çeşitli hastalıkların ortadan kaldırılması aşamasında bu yöntemden yararlanılır.

Ozon Tedavisinin Faydalı Olduğu Hastalıklar

Ozon ile yapılan bu tedavinin faydalı olduğu birçok hastalık vardır. En başta gelen hastalıklar arasında damar hastalıkları gelir. Yine oto immün hastalıkların tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Şeker hastalarında kalp ve damar hastalıklarında kullanılan bir tedavi yöntemidir. Ozon tedavisi yöntemi bunların dışında fibromiyalji gibi kas hastalıklarında da etkilidir.

Enfekte yaraların daha çabuk iyileşmesinde çeşitli deri hastalıklarda bu yöntemden sıklıkla yararlanılır. Antibiyotiklere dirençli bakteri ve mantar hastalıklarında da ozon tedavisi etkili bir tedavi olarak ön plana çıkar. Yaşlılığa bağlı bunama hastalarında etkin sonuçlarının olduğu görülür. Akciğer hastalarında öne çıkan bir tedavi yöntemidir. Böbrek yetmezliği ve istemik çeşitli hastalıklarda ozon tedavi yöntemlerinden yararlanılır.

Ozon Tedavisinin Yararları Nelerdir?

Bu yöntem ile hücrelere giden oksijen miktarında artış ortaya çıkar. Yine damarların yenilenmesi ve lenf sisteminin kendini yenilemesi için ozon tedavisi tercih edilir. Hormon üretiminin ve enzim üretiminin istenilen seviyeye getirilmesi ve beyin fonksiyonlarının da normal seyrine getirilmesi için bu yöntemden yararlanılır.

Bu yöntem aynı zamanda depresyon gibi psikolojik kökenleri olan hastalıklarda da kullanılır. Stres hormonu olan adrenalini okside ederek kişinin daha sakin bir ruh haline bürünmesine imkân tanır. Hastalıkların tedavisi kadar hastalıklara yakalanmamak için de kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Vücudun bağışıklığını ve direncini arttırarak hastalıklara yakalanma sıklığını azaltır. Aynı zamanda hastaların hastalığa yakalanması durumunda daha çabuk iyileşmesine imkân tanıyan bir tedavi yöntemidir. Sonuç olarak hem vücut direncinin yüksek tutulması hem dokulara daha fazla oksijen giderek iyileşmenin daha hızlı hale getirilmesinde ozon tedavi yönteminin çok sayıda avantajı bulunur.

Ozon Terapinin Tarihi

Ozon terapi, 100 yıldan fazla bir süredir dünya çapında.bir sağlık tedavisi olarak çeşitli  rahatsızlıklar için değerli bir çözüm olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca birçok durum için tamamlayıcı bir tedavi olarak harika çalışır ve iyileşmeyi  hızlandırır.
Ozon terapi ilk olarak 1800′ leri  ortalarında ameliyathanelerde sterilizasyon yöntemi olarak kullanılmıştır. Daha sonra tüberküloz da dahil olmak üzere çok çeşitli hastalıkların tedavisi için kullanıldı. Günümüzde saç dökülmesi ve anti-aging tedavisi olarak  kullanılmaktadır.

Ozon Terapinin Yararları

  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Dolaşım problemlerini iyileştirir.
  • Enfeksiyonları tedavi etmeye yardımcı olur.
  • Yaşlanma sürecini geciktirir.
  • Kıl köklerini besler, saç kılının daha hızlı ve güçlü uzamasını sağlar.
  • Kronik yorgunluk sendromunu giderir.
  • Alerjileri önceler ve tedavi eder.
Ozon terapi kilo kaybı içinde çok etkili bir tedavidir.  Uygun diyet  ile desteklendiğinde  ideal  kilonuza ulaşmanızı sağlar.
İçtiğimiz  şişelenmiş suların ozon arıtma yöntemlerinden geçtiğini biliyor muydunuz? Vücudumuzun üçte ikisi su olduğu için aynı su arıtma prensiplerinin doğrudan bizim içinde geçerli olması mantıklı değil mi?
Gökyüzünün mavi renginin kaynağı olan ozonun yeryüzündeki yaşam  için önemi  son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalarda da kanıtlanmıştır. Kanınızdaki tüm partikülleri filtreleyerek   sağlığınızı  iyileştirmeye yardımcı olabilirsiniz.

Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Hastalık durumuna göre bu tedavi yönteminin seans sayısı doktor tarafından ayarlanır. Örneğin kanser hastalarında asıl tedaviye ek olarak tercih edilen ozon tedavisi için belirli bir seans sınırlaması bulunmaz. Bunun dışında asıl tedavinin ozon tedavi yöntemi olduğu durumlarda ortalama olarak 12 ile 15 seans oksijen alınmasına ihtiyaç duyulur. Bu seansların süresi yaklaşık olarak 15 dakikadır.

Hastalar bu tedavi yöntemlerinden haftada en fazla 2 ya da 3 kez yararlanarak tedavi süreci bir aya yayılabilir. Seanslar tamamlandıktan sonra etkilerinin kısa süre içerisinde ortaya çıkması muhtemeldir. Tedavi sonrasında hastaların ağır egzersizlerden kaçınması gerekir. Hastaların normal hayatlarına dönmesi kısa sürer. Bu nedenden dolayı hastanın günlük konforunu engellemeyen bir yöntemdir.

Ozon Tedavisinin Yan Etkileri

Ozon gazı toksik bir gaz olduğundan doğrudan solunduğunda göz ya da deride tahrişlere neden olur. Uzman bir ekip ile yapılan işlemlerde bu etkilerin olmadığı görülür. bazı hastalarda ise bu tedavi yöntemi kullanılamaz. Başta favizm olarak adlandırılan hastalarda bu yöntem kullanılamaz. Alyuvarlarda bir enzim eksikliği ile ortaya çıkan bu hastalarda ozon tedavisinin kullanımı çeşitli risklerin ortaya çıkmasına neden olur.

Yine aşırı alkol tüketen kişilerde bu yöntem kullanılmaz. Tiroid bezinin kontrolsüz bir şekilde çalıştığı hastalarda da bu yöntemin uygulanması mümkün değildir. Bu tür hastalarda öncelikle diğer hastalık etmenlerinin tedavi edilmesi gerekir. Bunun dışında çocuklarda dahi kullanılan bir yöntemdir. Kısa seanslar ile etkili bir tedavi isteyen hastalar tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Ozon tedavisi yöntemi birçok sağlık merkezinde başarı ile uygulanır.

Ozon Terapi Kontrendikasyonları

Hamileler, kanser hastaları, kalp hastaları ve daha önce kalp krizi geçirmiş kişilerde ozon tedavi uygulanması uygun değildir. Ozon tedavi hakkında daha detaylı bilgi ve muayene randevusu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ozon Tedavisi Yaptıranların Yorumları

İnternet sitelerinden ozon tedavisi yaptıranların yorumlarına bakılabilir. Bu yorumlardan hareketle kendiniz için uygun tedavi yöntemini tercih edebilirsiniz. Hastalarda bu yöntemin genellikle artıları hakkında yorumlar yer alır. Bunun yanında tedavi yöntemi ve sağlık merkezi tercihi için de yine yapılan yorumlara kulak kabartabilirsiniz.

Eğer bu tedavi ile iyileşmek istiyor iseniz yapılan yorumlara bakarak karar verebilirsiniz. Bu yöntemin artıları sayesinde insanların genel ruh hali de pozitif olarak etkilenmektedir. Bu nedenle hastalarda ozon tedavisinin artılarını ve olumlu deneyimlerini yansıtan çok sayıda yoruma rastlamak mümkündür. Her hastalığın tedavisine önemli katkılar sunan bu yöntem birçok sağlık merkezinde sizlere sunulur. Siz de tedavi hakkında daha fazla bilgi almak için diğer hastaların tecrübelerinden yararlanabilirsiniz.

Ozon Tedavisi Fiyatları 2022

Fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmak için internet sitelerini tercih edebilirsiniz. günümüzde hemen hemen her kurumun internet sayfası bulunduğundan dolayı ozon tedavisi ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için internet sitelerine bakarak karar vermek yerinde olacaktır.

Bunun yanında internet siteleri doktorlar hakkında da sizlere bilgi vererek daha iyi tedavi olmanıza imkan tanır. Ozon terapi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.