Vaser Liposuction

VASER Liposuction yöntemi, klasik yöntemlere göre vücuttan tek seferde daha fazla yağın atılmasını ve uygulanan bölgenin daha doğal ve estetik bir görünüme kavuşmasını sağlar. Erkek hastalarda bu uygulama sayesinde baklava (six pack) olarak bilinen karın kası grubu belirgin hale gelir.

Bölgesel yağlanma şikayeti olan ve bu yağlarından kurtulmak isteyen misafirlerimize uyguladığız bu son teknoloji yöntem, klasik yöntemlere göre daha hızlı ve kalıcı sonuç vermekte ve daha hızlı iyileşme imkanı sağlar. Ayrıca vaser liposuction yönteminde görülen komplikasyon riski, yine klasik yöntemlere göre oldukça düşüktür.

VASER Liposuction’ın bir diğer önemli özelliği de, vücuttan alınan yağların yeniden dolgu olarak vücuda uygulanabilmesidir. Bu yöntemle vücuttan alınan yağlar, ekstra bir işlem gerektirmeden örneğin; yüzde çöküntü olan, dolgun ve canlı bir görünüm kazandırılmak istenen kısımlara uygulanabilir. Misafirlerimizin yağ dolgusu için en çok tercih ettikleri vücut bölümleri yüz ve popo bölgesidir.

VASER Liposuction, tek bir alana uygulanabileceği gibi birden çok bölgeye kombine şekilde uygulanabilir. Uygulanan alanın büyüklüğüne ve sayısına göre ameliyat saati değişiklik gösterir. Tek bölge uygulamaları ortalama 1 – 1,5 saat sürer.

Yine uygulanan bölgenin yeri, sayısı ve hacmine göre misafirlerimizin taburcu olma süreleri uygulanacak anestezi tipi belirlenir. Operasyon sonrasında misafirlerimizin 6 hafta boyunca korselerini giymelerini önermekteyiz. İyileşme süresi de yine operasyonun kapsamına göre 3 gün ile 1 hafta arasında süre alır.

İnsanların bazı vücut bölgelerinde bulunan yağların erimesi zor olduğundan dolayı yeni bir teknik olan vaser liposuction yöntemi uygulanır.

Bu yöntemde hastanın yağlarının eritilmesi ve atılması için ses dalgaları kullanılır. Ultrasonik ses dalgaları kullanılarak katı halde bulunan yağ hücrelerinin eritilmesi amaçlanır. Sıvı hale gelen yağ hücreleri ince kanüller aracılığı ile vücuttan atılır.

Vaser Liposuction İçin Kimler Uygundur?

Bu yöntem yaşı 18 ve üstü olan her hastaya uygulanan bir yöntemdir. Yine yöntemin uygulanmasında hastanın beden kitle indeksi değerlerine bakılır. Beden kitle indeksi değerleri 32 ve altında olan hastalar için bu yöntemden yararlanılır. Bu yöntem aynı zamanda erkek hastalarda jinekomasti aşamasında kullanılan bir yöntemdir. Sonuç olarak bayanlarda ya da erkeklerde vücutta bulunan bölgesel yağların alınması için kullanılan bir yöntemdir.

Vaser Lipo Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

Bu yöntemin en önemli avantajları arasında kullanılan ses dalgalarının sadece yağ hücrelerini hedef alması gelir. Vaser liposuction yöntemi aynı zamanda hastalar için ağrısız ve basit bir işlem olarak görülür. Vücuttaki yağların eritilmesi aşamasında dokuların sıkılaştırılması amaçlanıyor ise bu yöntemden yararlanılır. Tüm bu artılarına rağmen bu yöntem bir kilo verme yöntemi değildir. Aynı zamanda bu yöntem ile selülitlerden kurtulmak da mümkün değildir.

Vaser Lipo En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor?         

Bayanlarda ve erkeklerde bu işlemlerin yapılabilmesi için farklı bölgeler ön plana çıkar. bu bölgeler arasında karın bölgesi başta gelir. Yine karın dışında basen ya da bacak kısımlarında ortaya çıkan yağlanmanın ortadan kaldırılması için de vaser liposuction yönteminden yararlanılır. Özel olarak erkeklerde jinekomasti aşamasında da bu yöntemden yararlanılır.   

Liposuction bir kilo verme yöntemi midir?

Liposuction bir kilo verme yöntemi değildir. Liposuction bir vücut şekillendirme yöntemidir. Yani liposuction yapılacak bir hastada, liposuction ile bir vücut şekillendirme yapılabiliyor ise o hasta liposuction için uygun bir hastadır.

Liposuctionın kilo verme amaçlı kullanıldığı tek hastalık şeker hastalığıdır. Burada amaç hastanın yağ miktarını azaltıp kullandığı şeker ilacının miktarını düşürmek  yada insülin kullanıyorsa insülin ihtiyacını azaltmaktır.

Vaser cihazı nasıl çalışır?

VASER ultrason enerjisi ile çalışan bir cihazdır. Sıvı ortamda ses dalgaları yayarak yağ dokularına etki eder. Bu etki sayesinde yağ hücrelerinin sıvılaşmasını sağlar. Bu etkiyi üç şekilde meydana getirir.

İlginizi Çekebilir  Brezilya Popo Estetiği (BBL)

Bunlarda ilki ve en önemlisi sıvı ortamda yaydığı ses dalgaları ile yağ hücrelerini parçalamasıdır. İkinci etkisi yaydığı ısı etkisi ile yağ hücrelerini parçalayıp eritmesidir. Üçüncü etkisi ise kanülün cilt altında hareketi sonucu yağ hücrelerine etki edip parçalamasıdır. Bu üç etki bir araya geldiğinde katı halde bulunan yağ dokusu sıvılaşır ve liposuction kanülleri ile daha kolay emilirler.

Vaser Liposuction ile normal liposuction arasındaki farklar nelerdir?

Normal liposuctionda hastanın yağları sadece kanüller yardımı ile mekanik olarak parçalanarak aspire edilir. Bu esnada yağ hem kanül tarafından parçalanır hem de aspire edilir. Normal liposuctionda yapılan işlem tamamen mekaniktir. Bu nedenle liposuction yapılan alanda düzensizlik olma ihtimali daha fazladır.

Vaser Liposuctionda ise yağ önce ultrasonik bir cihaz olan vaser ile parçalanır ve sıvı hale getirilir. Sonrasında sıvı hale getirilen yağlar daha az mekanik kuvvet kullanılarak kanüllerle alınır.

Bu sayede liposuction yapılan alanda daha düzgün bir görünüm oluşur. VASER Liposuction’nın bir diğer faydasıda cilt altına ısı vermesidir. Bu sayede altındaki yağ dokusu alınmış olan deri daha çabuk toparlanır ve deri sarkması oluşmaz.

Liposuctionda hangi bölgelerdeki yağlar alınabilir?

Liposuctionda temel olarak deri ile kaslar arasındaki yağlar alınabilir. Bu sayede karın içindeki yağlar hariç, neredeyse vücuttaki tüm bölgelerin fazla yağları alınabilir.

Vaser Liposuctionda bir hastada en fazla ne kadar yağ alınabilir?

Güvenli liposuctionda sınır hastanın kilosunun en fazla %10 kadar yağ alınmasıdır. Ama bu alınan yağ oranı kilogram değil litre cinsindendir. Yani örnek verecek olursak 70 kg bir hastadan en fazla 7 litre kadar yağ alınabilir.

Vaser Liposuctionda alınan materyal sadece yağdan mı oluşur?

VASER Liposuctionda alınan materyalin tamamı yağ değildir. Bu sıvının içinde liposuction öncesi yapılan infiltrasyon sıvısı, yağ ve az miktarda kan bulunur. Kanamanın önlenmesi için liposuction öncesi işlem yapılacak alana adrenalinli sıvı enjekte edilir. Bu sayede daha az kanama meydana gelir. İşte bu sıvının bir kısmı vücut tarafından emilirken, bir kısmı da yağlar alınırken aspire edilir.

Kadınlarda en sık liposuction yapılan alanlar neresidir?

Kadınlarda en sık liposuction alanları karın bölgesi, karın yanları ve sırt bölgesidir. Özellikle sırt bölgesinde sütyen altıda kalan alanlardaki yağ fazlalığı Kadın hastalarımız oldukça rahatsız etmektedir.

Bu bölgelerden sonra kadın hastalarımızdan en çok bacak ve kol bölgeleri için liposuction talebi gelmektedir. Son yıllarda özellikle gıdı bölgesine yapılan liposuctionlar çok talep görmektedir. Boyun ve çene bölgesinde kontur oluşturmakta ve daha belirgin bir çene hattı oluşturmada gıdı liposuction oldukça etkilidir.

Erkeklerde en sık liposuction yapılan bölgeler nelerdir?

Kadınlardan farklı olarak erkeklerde yağlanma hormonal nedenlerde dolayı daha fazla gövde bölgesinde yoğunlaşır. Bu nedenle erkeklerde en sık liposuction yapılan alanlar jinekomasti, karın bölgesi, karın yanları ve sırtın alt bölümüdür.

Vaser Liposuction sonrasında ne kadar korse kullanmak gerekir?

VASER Liposuction ameliyatı sonrası 6 hafta korse kullanılması önerilir. Korse kullanımında amaç yağın alınmasından sonra deri altında oluşan boşlukta sıvı birikimini önlemektir. Korse kullanımının diğer bir faydasıda liposuction sonrasında oluşan deri fazlasının uygun bir şekilde deri altındaki dokulara adapte olup yapışabilmesidir. 

Vaser Liposuction ameliyatından ne kadar sonra sonuç belli olur?

Vaser liposuction sonrası hastanın vücudunda bir miktar ödem olur. Gözle görülür olan bu ödemin geçmesi ortalama 2 ay kadar zaman alır. Hasta 2 ayın sonunda nihai sonucunun %80’nini görebilir.

Liposuction sonrası liposuction yapılan bölgedeki yağlar erimeye ve azalmaya, yağların alındığı bölgedeki deri ise küçülmeye devam eder. Bu nedenle hastanın tam olarak ameliyat sonucunu görmesi 1 yılı bulabilir.

Vaser Liposuctiondan ne kadar sonra normal hayatıma dönebilirim?

Liposuction yapılan bölge sayısına bağlı olmakla birlikte, hastalar ameliyattan 10 gün sonra normal hayatlarına dönebilirler.

İlginizi Çekebilir  Kol Germe

Vaser Liposuctiondan ne kadar sonra spor yapmaya başlanabilir?

Hastalar kardiyo tipi egzersizlere ameliyattan sonraki 2. hafta başlayabilirler. Bu dönemde egzersiz yapmak, tuz ve karbonhidrat kısıtlamasına gitmek ödemlerin daha kolay atılmasını sağlar. Hastalar 4-6 haftan sonra kendi normal egzersiz rutinlerine dönebilirler.

Liposuctiondan sonra aynı bölgeden tekrar kilo alabilir miyim?

Liposuction yapılan bölgede sadece yapalar değil aynı zamanda bu yağları içlerinde biriktiren yağ hücrelerinde alınır. Liposuction bölgelerindeki yağ hücre sayıları azalır. Hastalar bu nedenle ameliyat sonrası liposuction yapılan bölgelerinden daha az kilo alırlar.

Liposuctiondan sonra kilo alırsam liposuction yaptırmadığım bölgelerden daha fazla kilo alır mıyım?

Hastalarımızın en sık sorduğu sorulardan bir tanesidir bu. Kilo almak vücut yapısı ve hormonal nedenlerle ilişkilidir. Hasta liposuctiondan önce hangi bölgelerinden kilo alıyorsa yine öncelikle o bölgelerden kilo almaya başlar.

Yani ameliyat sonunda kilo alırsanız daha önce kilo aldığınız yerlerden kilo almaya başlamazsınız. Yağ hücrelerinin sınırsız büyüme potansiyelleri vardır. Yani hasta kilo almaya başlarsanız ve buna devam ederse liposuction yapılan alanda sayası azalmış yağ hücreleri tekrar sayıca artmaya başlar.

Vaser Liposuctionla beraber BBL (Brazilian Butt Lift) yapılabilir mi?

BBL kadın hastalarımızın en sık istediği ameliyatlardan biridir. BBL yapabilmek için mutlaka hastadan yağ almak gerekir. Bu hastalar aynı zamanda vücut şekillenme de istediğinden, vaser vaser liposuction ile vücut şekillendirme yapılır.

Genellikle bu hastalarda karın, karın yanlar ve sırt bölgesine vaser liposuction yapılarak bel bölgesinde incelme sağlanır. Alınan yağlar kalçaya enjekte edilerek BBL ameliyatı tamamlanır. Bu sayede hastanın beli daha ince kalçaları daha belirgin olur.

Vaser Liposuctiondan sonra lenfatik masaj yaptırmalı mıyım?

Vaser liposuctiondan sonra lenfatik masajın çok büyük faydası vardır. Bu masaj cihaz yardımı ile yapılabildiği gibi elle de yapılabilir. Biz ameliyattan sonrası erken dönemde elle masajı öneriyoruz.

Özellikle ilk defa pansumanın açılması sonrasında lenfatik masaj kendi hemşirelerimiz tarafından yapılıyor. İlerleyen dönemlerde haftada 2-3 kez lenfatik masaj yapılması hem iyileşme sürecini hızlandırıyor hem de daha düzgün ve pürüzsüz bir görünüm elde edilmesini sağlıyor.

Vaser Liposuction sonrasında soğuk lipoliz yada diğer incelme yöntemlerini uygulayabilir miyim?

Vaser liposuctiondan sonra external ( dışarıdan uygulanan) incelme cihaz ve yöntemlerinin kullanılmasında bir sakınca yoktur. Tersine bu yöntemler daha düzgün bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur. Bu tip cihaz uygulamalarının sıklığı cihazdan cihaza değişmektedir.

Vaser Liposuction Sonuçları Kalıcı mıdır?

Bu yöntem ile yağlarından kurtulan hastalarda yeniden yağ oluşumu görülmez. Fakat hastanın dengesiz beslenmesi ya da aşırı kilo alması durumunda yeniden yağ oluşumu gözlenebilir. Eğer hasta liposuction yöntemi sonrasında beslenme alışkanlıklarına dikkat eder ise uzun yıllar sorun yaşamadan kalıcı etkilerini görür.

Vaser Lipo Ameliyatı Sonrası Hastanede Yatmak Gerekir mi?

Hastalar bu işlem sonrasında aynı gün içerisinde taburcu olabilirler. Hastanın müşahede altında kalmasına neden olacak bir durum yoktur. Operasyon yaklaşık olarak 1 saat içerisinde tamamlanır ve aynı gün hasta evine dönebilir.

Vaser liposuction işleminin Diğer Liposuction Tekniklerine Üstünlüğü Nedir?

Bu yöntem diğer yöntemlere göre daha hassas bir yöntemdir. Öncelikle bu işlemde yağ dokuları dışında kalan dokulara zarar verilmediğinden dolayı diğer dokularda hasar oluşmaz. Örneğin damarlara zarar verilmediğinden dolayı kanama görülmez. Lazer yönteminde ise dokulara ısı verilirken bu durumdan diğer dokular da etkilenir. Vaser yöntemi bu nedenle daha hassas daha hedefe yönelik bir operasyondur. Bu nedenle de ciltte ödem ve benzeri yapılar oluşmaz.

Bu operasyon sonrasında elde edilen yağlar yaşayan yağ hücreleri olarak isimlendirilir ve başka operasyonlarda dolgu malzemesi olarak kullanılabilir. Aynı zamanda bu operasyon işlemleri sonrasında hastalarda alınan yağlar popo estetiği meme estetiği gibi değişik estetik amaçlar için kullanılır. Vaser liposuction bu yönleri ile estetik operasyonlara malzeme taşır.

Vaser Lipo Estetik Ameliyatlarla ile Birlikte Uygulanabilir mi?

Eğer istenir ise yağ alındıktan sonra bu yağlar laboratuvar ortamında saflaştırılarak başka vücut bölgelerinde de kullanılabilir. Söz konusu estetik işlemlerin yerine getirilmesi sırasında insanların ihtiyaçlarını karşılamak için vaser liposuction ile elde edilen yağlar sıklıkla kullanılır. Meme büyütme, brezilya popo estetiği gibi tedavilerin yanı sıra yüz ya da farklı bölgelerde de dolgu malzemesi olarak kişinin kendi yağ hücreleri kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir  Meme Büyütme

Vaser Liposuction Ameliyatı Genel Anestezi ile mi Yapılır?

Bu yöntemde nadiren genel anestezi görülür. Çoğunlukla lokal anestezi ile uygulanan bu yöntem hastalarda daha konforlu bir işlem olarak addedilir. Bölgesel anestezi teknikleri kullanılarak hastalarda istenilen sonuçlar elde edilir.

Vaser Liposuction Sonrası Ne Kadar Süre Korse Giymeliyim?

Hastalar bu operasyon sonrasında iki ya da üç hafta boyunca korse kullanabilir. Kullanılan korseler vücudun şekil almasında kullanılan medikal özellikli ve hava alabilen yapıda olmalıdır. Korse kullanımı istenir ise birinci ayın sonunda bırakılır.

Vaser Liposuction Sonrası Ne Kadar Kilo Kaybedilir?

Hastada uygulanan bölgeye göre yağ kaybı farklılık gösterir. Ortalama olarak hastalarda bu operasyon sonrasında yaklaşık olarak 3 ya da 4 kilo verilmiş olur. Operasyon yapılan bölgede bulunan yağ hücrelerinin kaldırılması ile birlikte yeniden yağ oluşumu gözlenmez. Bu vaser liposuction yöntemini diğerlerinden ayıran en önemli özellikler arasında yer alır.

Vaser Liposuction işleminin Herhangi Bir Yan Etkisi Var mıdır?

Bu yöntem yağların alınması için bilinen en iyi yöntemler arasında yer alır. Hastalarda vaser liposuction sonrasında herhangi bir yan etki görülmez. Nadiren bazı hastalarda hafif ağrı ya da benzer semptomlar görülebilir hijyenik ve uzman doktor bulunan sağlık merkezlerinde başarılı bir şekilde uygulanarak hasta tedavi edilir.

Vaser Liposuction Sonrası Ne Zaman Normal Hayatıma Dönebilirim?

Diğer liposuction yöntemlerine göre daha başarılı bir işlem olan bu işlem sayesinde hastaların iyileşmesi daha hızlı olur. Bu yöntem sayesinde hastaların normal hayata dönmesi daha çabuk olur. Günümüzde bu yöntem sayesinde hastalar daha az şikâyet ederler.

Hastaların günlük rutin işlerine tam olarak dönmesi en fazla 3 ya da 4 gün sürer. Hasta bir iki gün bekledikten sonra duş alabilir. Yine hastalarda bu operasyon sonrasında diğer yöntemlere göre daha az morarma, kanama sorunları ortaya çıkar.

Sonuç olarak bu yöntem ilgili yağ hücrelerinin dışında diğer dokulara hasar vermeyen bir yöntemdir. Uygulaması basit ve ağrısız bir yöntem olup hastalarda istenilen görünüm sorunlarının ortadan kaldırılmasında son zamanlarda en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır.

Vaser liposuction yöntemi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için sağlık merkezlerini ziyaret edebilirsiniz.

Vaser Liposuction Yaptıranların Yorumları

İnternet sitelerine baktığımız zaman bu tedavi ile ilgili çok sayıda yoruma denk gelmek mümkündür.

“bu operasyon sayesinde bölgesel incelme mümkün oldu. Gördüğüm kadarı ile ağrısız bir tedavi yöntemidir. Kısa sürede yağlarımdan kurtuldum.”

“tedavi kısa sürdü. Etkilerinin ortaya çıkması için fazla beklemedim. Günlük yaşamıma dönmek uzun bir zaman almadı.”

“doğum sonrası ortaya çıkan sarkmalardan bu operasyon ile kurtuldum. Aynı gün içerisinde tedavim sonuçlanıp taburcu oldum. Kısa sürede etkileri ortaya çıktı.”

“ meme yapım dolayısı ile çevrem tarafından alay konusu oluyordum. Erkeklerde büyük memelerin giderilmesinde bu yöntemden yararlandım. Sonuçlar oldukça etkileyici idi.”

“istediğim vücut formunu yakalamak için bu yöntemi tercih ettim. Basenlerimde artık erimeyen yağlardan bu sayede kurtuldum. Tedavi ağrısız olduğu kadar da kısa sürdü.”

Vaser Liposuction Fiyatları 2023

Sağlık merkezlerinde fiyatlar birbirinden farklı olabilir. Bunun yanında liposuction yöntemi olarak vaser liposuction diğer yöntemlere göre bir miktar pahalı olabilir. Yıllardan bu yana kullanılan bu yöntem son yıllarda daha yaygın bir yöntem olarak tercih edildiğinden dolayı fiyatlarda bir miktar düşüş olduğu söylenebilir.

Tedavi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve en iyi fiyat avantajlarından yararlanmak için sağlık merkezlerine başvurabilirsiniz. Vaser liposuction fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.