Alın Estetiği

Alın Estetiği Nedir?

Alın Estetiği, yaşlanmaya veya doğuştan gelen alın kırışıklıkları ve kaş arası çizgileri için önerdiğimiz bir estetik uygulamadır. Bu uygulama ile hedeflediğimiz sonuç, daha güzel bir mimik yapısına sahip olmak, genç ve çekici görünümü sağlar.

Genellikle 40 yaş üzerindeki misafirlerimizin tercih ettiği, başka sağlık problemleri bulunmayan kadın ve erkekler için uygun gördüğümüz alın estetik uygulamasında klasik yöntem ve endoskopik olmak üzere 2 farklı yöntem kullanmaktayız.

Normalden daha fazla germe ve deri alımı gerçekleşecekse önerdiğimiz klasik alın estetiği operasyonunda; saç çizgisinin 4-5 cm kadar üstünde yani saçlı alanda açılan kesi ile yukarı germe işlemini uygulamaktayız.

Alın bölgesinde normal seviyede kırışıklığa sahip olan misafirlerimize önerdiğimiz endoskopik alın germe operasyonunda ise yerine göre 3 ya da 4 küçük kesi açılarak aynı sonuçlara yaklaşmak mümkün olabilmekte ve saçlı bölgedeki his kaybı asgari düzeye çekilebilir.

alın estetik uygulaması sonrasında kendine gelen misafirlerimiz biraz dinlendikten sonra evlerine gidebilir.

İnsanlarda zamanla ortaya çıkan kırışıklıklar alın bölgesinde de ortaya çıkar ve bu kırışıklıkların giderilebilmesi için alın estetiği yöntemleri kullanılır. Alın estetiği kapsamında hastaların genel görünümlerini etkileyen bu kırışıklıkların ve çizgilerin ortadan kaldırılması amaçlanır.

Yüz gençleştirme işlemi olarak da bilinen bu işlem hastalarda genellikle ilerleyen yaşlarda uygulanır. 40 yaş ve üzeri hastalarda bu estetik işlemlerden yararlanılır.

Bu yöntemde hastanın kaşlarının da bir miktar yukarı kaldırılması yapılır. Her hastaya farklı bir teknik uygulanmakla birlikte alın estetiği genel olarak hastaların alın hatlarında bulunan çizgilerin ve bozulmaların estetik yöntemler ile ortadan kaldırılmasını amaçlar.

Alın Estetiği Kimlere Uygulanır?

Bu yöntem birçok hastada uygulanır. Kaşlarında aşağı düşme olan, şakaklarında görünüm sorunları ortaya çıkan alın bölgesinde zamanla çizgilerin arttığı hemen hemen herkes bu işlemlerden yararlanabilir. Bu estetik işlemler ilerleyen yaşlarda daha da artan alın çizgilerini ortadan kaldırmak ve kişinin daha genç bir görünüm kazanmasına imkân vermek için estetik merkezlerinde gerçekleştirilir.

Bu yöntemin uygulandığı hastalarda alın estetiği dışında başka estetik işlemlere de ihtiyaç duyulabilir. Sadece alın bölgesi için değil çene, nazolabial bölge, gıdı gibi yüz ve yüz hatları ile ilgili değişik bölgelere kombine işlemler uygulanarak daha iyi bir yüz görünümü elde edilebilir.

İlginizi Çekebilir  Burun Estetiği

Alın Estetiği Avantajları Nelerdir?

Bu yöntem sadece alın bölgesinde ortaya çıkan çizgilerin giderilmesi için kullanılmaz. Bu yöntem sayesinde hastaların göz kapaklarında da düzeltmeler yapılabilir. Üst göz kapağı düşüklüğü yaşayan bazı hastalarda bu estetik işlemlerinin kullanımı ile daha iyi bir görünüm sağlanmış olur.

Bu yöntem esnasında izlerin saç derisi altına saklanarak görünümü etkilememesi de önemli bir avantajıdır. İşlemlerin uzun sürmemesi ve hızlı bir şekilde etkilerinin ortaya çıkması bu yöntemin diğer avantajları arasında yer almaktadır. Başka estetik yöntemler ile birlikte alın estetiği yöntemlerinin kullanılması anti aging kapsamında daha iyi bir görünüm elde edilmesine imkân tanır.

Alın Estetiği Hazırlık Öncesi

Bu işlem öncesinde hastaların doktor tarafından tedavi süreci hakkında bilgilendirilmesi gerekir. Yine hastaların bu işlem öncesinde diğer alternatif yöntemler hakkında bilgi sahibi olması önem taşır. Hastaların operasyon öncesinde ibuprofen veya benzeri steroidal olmayan ilaçları kullanmayı bırakması gerekir. Vitamin takviyesi türünden ilaçların da kan sulandırıcı özellikleri olduğundan dolayı kullanılmaması gerekir. Operasyon öncesi gece yarısından sonra herhangi bir şey yenip içilmemelidir.

Hastanın var ise kullandığı ilaçları önceden doktora bildirmesi gerekir. Yine daha önceden bir hastalık ve tedavi hikâyesi olan hastaların bu durumu doktoruna operasyon öncesinde paylaşmasında önem vardır. Operasyon ile ilgili hastaların gerçekçi beklentiler içerisinde bulunması gerekir.

Alın Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Bu estetik işlemler hastaların hızlı bir şekilde iyileşmesine imkân tanıyan işlemler arasında yer alır. Hasta operasyon sonrasında aynı gün içerisinde taburcu olabilir. Hastalarda operasyon sonrasında ödem ve morluklar ortaya çıkabilir. Bu sorunlar ortalama bir hafta içerisinde ortadan kalkar. Hastalar daha iyi bir iyileşme sağlamak için ilk bir hafta dikkatli davranmalıdır. Sigara ya da alkol kullanımı iyileşme sürelerini geciktirecektir.  

İlginizi Çekebilir  Meme Küçültme

Sıkça Sorulan Sorular

Bu konuda hastaların cevabını merak ettiği bir dizi soru bulunmaktadır;

Bu tedavi yöntemi enfeksiyon riski barındırır mı?

Her işlemde olduğu gibi bu işlemde de çeşitli riskler bulunur. Gerek operasyon sırasında gerekse de operasyon sonrasında hijyen koşullarına dikkat edilerek hastalarda enfeksiyon ihtimali en aza indirilmiş olur. Doktor bu duruma karşın antibiyotik reçete ederek önlem alabilir.

Alın germe işleminden sonra gündelik hayata dönebilir miyim?

Hastalar iş hayatına dönmek için çok fazla beklemek zorunda değildir. Operasyonun tamamlanmasının üzerinden birkaç gün geçtikten sonra gündelik hayata ve işe dönebilmek mümkündür.

Operasyon sonrasında ne zaman duş alabilirim?

Bu konuda karar verici doktordur. Fakat genel itibari ile birkaç gün sonra ılık duş alınabilir.

Alın germeden sonra ortaya çıkan ağrılar ne kadar sürer?

Bu işlem sonrasında ortaya çıkan ağrılar maksimum iki ya da üç gün içerisinde sona erer.

Alın estetiği sonrasında ne zaman spora başlayabilirim?

Egzersiz ve spor aktivitelerine başlamak için iki hafta beklemek gerekir.

Hangi yaşlarda bu estetik işlemlerin yapılması daha idealdir?

Bu yöntemin kullanılması açısından genellikle 40 yaş ve üstü dönem daha idealdir.

Alın Estetiği Estetiğinde Ağrı Olur mu?

İşlem kısa sürmekle birlikte bazı yan etkileri ortaya çıkabilir. Sedasyon tekniği uygulanan hastalarda hafif de olsa ağrılar meydana gelebilmektedir. Alın estetiği işlemlerinin sonrasında ortaya çıkan bu ağrılar geçici bir durum olup eğer doktor uygun görür ise ağrı kesici reçete edilebilir.

Alın Estetiği Kalıcı mıdır Yoksa Tekrarlanabilir mi?

Hastaların bu işlem sonrasında uzun süre alın bölgesinde oluşabilecek kırışıklıklardan kurtulması mümkündür. Diğer estetik işlemlere göre kalıcılık olarak daha fazla öne çıkar. ortalama olarak 5 yıla kadar hastalarda herhangi bir estetik işleme ihtiyaç duyulmaz. Eğer hasta tarafından talep edilir ise ve doktor tarafından uygun görülür ise yenileme seansları düzenlenebilir.

Kalıcılık aynı zamanda hastanın koşulları ile de ilgilidir. Örneğin sigara kullananlarda kalıcılık daha kısa sürebilir. Yine çalışma koşulları ortam şartları ve çevresel etmenler kalıcılık üzerinde önemli etkileri olan değişkenler arasındadır. Sonuç olarak alın estetiği ve kaş kaldırma işlemleri uzun yıllar etkilerinin görüldüğü yöntemler arasındadır.

İlginizi Çekebilir  Saç Ekimi

Alın Estetiği Sonrası Normal Hayata Ne Zaman Dönebilirim?

Hasta eğer ister ise aynı gün evine gidebilir. Taburcu olma sürelerinin kısa olması bu yöntemin en önemli avantajları arasında yer alır. Operasyon sonrasında hastanede iki ya da üç saat dinlenmek yeterlidir. Hastalarda bu yöntemin gerçekleştirilmesi durumunda istisnai olarak doktorlar 1 gün hastayı misafir edebilirler.

Günlük rutin işlere dönmek de kısa sürer. Hastalar ağır egzersizler için bir müddet beklemek durumunda kalsalar da iş başı yapmak için bir iki gün beklemeleri yeterlidir. Yine banyo yapmak için de iki gün beklemek gerekir.

İki haftanın sonunda ise egzersizlere ve spora başlanmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Alın estetiği hem işlem sırasında hem de işlem sonrasında basitliği ve rahatlığı ile öne çıkan bir estetik işlemdir.

Alın Germe Ameliyatı ile Birlikte Ne Yapılabilir?

Alır germe için kullanılan çeşitli teknikler vardır. Bu tekniklerden ilki eskiden beri kullanılan klasik yöntemdir. Bu yöntemde alın derisi saçların iç kısmından ve iki şakak arasından kesilerek gerginlik sağlanır. Alın bu işlemde saç bölgesine doğru gerdirilerek alın gerdirme işlemi yapılır.

Diğer yöntem olan endoskopik yöntemde ise boydan boya kesi yapılmaya gerek yoktur. Doktor şakak iki yanından ve saç deri altında bir iki cm boyutunda kesiler açarak buralardan işlem yapar. Bu estetik işlem başka estetik işlemler ile birlikte de uygulanabilir.

Alın estetiği hakkında ve diğer estetik işlemler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için sağlık merkezlerinden yararlanabilirsiniz.

Alın Estetiği Fiyatları 2024

Bu yöntemde sağlık merkezlerine göre farklı fiyatlar söz konusudur. Hastanın beklentileri uygulanan teknik ve fiyat politikaları nihai fiyatlar üzerinde etkilidir. Son zamanlarda operasyonun yaygın olarak görülmesi nedeni ile fiyatlar makul seviyelere inmiştir. Alın estetiği fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.