Brezilya Popo Estetiği (BBL)

Brezilya Popo Estetiği Nedir?

Brezilya Popo Estetiği; Son yıllarda özellikle moda ikonların etkisiyle dar ve geniş kalçalar kadınlar arasında giderek daha çok istenmektedir. Özellikle Latin Amerikalı kadınların sahip olduğu bu özellik artık tüm dünya kadınları tarafından beğenilir olmuştur. Bu nedenle bu görünümdeki kalçalar bir Brezilya Poposu olarak isimlendirilir.

Bayanların daha dolgun bir popo yapısı için tercih ettikleri bir operasyon olan brezilya popo estetiği yöntemi genellikle liposuction ile alınan yağlar ile yerine getirilir.

Vücudun çeşitli bölgelerinde ortaya çıkan fazla yağlanmalar liposuction ile alındıktan sonra poponun şekillendirilmesi için kullanılır. Bu yağlar genellikle vücudun farklı bölgelerinde ortaya çıkar. Örneğin karın basen ya da uyluk gibi kısımlarda erimeyen inatçı yağların alınması başka yerde estetik işlemlerin yerine getirilmesine imkân tanır.

Brezilya Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Bu yöntemin gerçekleştirilmesi esnasında insanın kendi yağ hücreleri kullanılır. İnsanların belirli bölgelerinde bulunan yağlar erimeye karşı dirençli olduğundan dolayı bunların liposuction benzeri yöntemler ile alınması gerekir. Bunun yanında bu bölgelerden alınan yağ hücreleri laboratuvar ortamında saflaştırılarak aynı kişide dolgu malzemesi olarak kullanılır. İşte brezilya poposu işlemlerinde de bu yağların enjekte edildiği görülür.

Brezilya popo estetiğinde hangi yöntemler kullanılabilir?

Bu ameliyatın iki aşaması vardır. Bunlardan ilki karın ve bel bölgesinin inceltilmesi ve bu bölgeye atletik bir görünüm kazandırılmasıdır. Bu sayede hem bu bölgeler inceltilirken hem de bu bölgelerden alınan yağ dokusu popoya enjekte edilmek için hazırlanır.

Eğer hastadan yeterince ya toplanabilirse bu yağlar popoya enjekte edilerek güzel bir kalça görünümü sağlanabilir. Hastada yeterince yağ olmadığı durumlarda popoyu büyütmek için brezilya popo estetiği uygulanır.

Bazı hastalarda hem yağ dokusu hem de popo implant kullanılarak daha belirgin ve yuvarlak kalçalar elde edilmesi mümkündür. Hastadan alınan yağ miktarının yetersiz olduğu durumlarda popo protezi yağ enjeksiyonu ile beraber kullanılarak güzel bir görünüm sağlanabilir.

Kimler Brezilya popo estetiği ameliyatı olabilir?

İnsanların genetik yapıları nedeni popolarının şekillenmesinde farklılık ortaya çıkar. Bu farklılıkların giderilebilmesi için brezilya poposu işlemlerine ihtiyaç duyulur. Gevşek bir popo yapısına sahip olan bayanlar bu yöntem ile daha sıkı bir popo yapısına kavuşmuş olurlar. Bu nedenle popo yapısında estetik amaçlar için bu yöntem isteyen tüm hastalara uygulanabilir.  

18 yaşını doldurmuş kitle indeks oranı normal ya da normale yakın olan her hasta bu ameliyatı olabilir.

Brezilya Popo Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Bu işlem sonrasında hastadan hastaya değişmekle birlikte hastaların en geç iki gün içerisinde ayağa kalkabilmesi mümkündür. Yine hastalarda bu işlemlerin sonrasında ağrılar ya da morarmalar meydana gelebilir. Bu gibi durumlar geçici durumlar olup belirli bir süre sonra tam iyileşme sağlanır. Hastaların iyileşme sürecinde dikkatli olması beklenir.

Brezilya Poposu (Brazilian Butt Lift) Faydaları Nelerdir?

Söz konusu işlemlerin birçok faydası vardır. Bu faydalar arasında alt beden kıvrımlarının gelişmesi başta gelir. Bunun yanında kalçaların daha dolgun bir yapıya bürünmesi de yine önemlidir.  Aynı zamanda dolgu aşamasında kullanılan yağlar nedeni ile vücudun diğer bölgelerinin de şekillendirilmesi mümkün olur.

 Hastaların giydikleri kıyafetler vücuda daha iyi bir şekilde oturur. Bu şekilde hastalarda istenilen estetik görünüm elde edilmiş olur. Düz kalça formuna sahip olan hastalarda daha şekilli bir popo yapısı sağlanmış olur. Üst ve alt vücut kısımları arasında dengenin sağlanması mümkün olur.

Brezilya poposunda vücut şekli nasıl olmalıdır?

Bu ameliyatla kazandırılmak istenen vücudun iki önemli özelliği vardır. Bunlardan ilki bel bölgesinin olabildiğince ince olmasıdır. Bel bölgesindeki bu incelik popoya herhangi bir işlem yapılmasa da kalçaları daha büyük ve daha belirgin gösterir.

İlginizi Çekebilir  Meme Dikleştirme

Kalçalara yapılan yağ enjeksiyonu ya da popo protezi ile kalça daha belirgin hale getirilir. Bu sayede dar bir bel, belirgin bir kalça görünümü sağlanır.

Brezilya Poposu Büyütmenin Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Bu işlem nispeten kalıcı bir işlemdir. Uygulama sırasında hastaya verilen yağların yaklaşık olarak yüzde yirmi kadarı zamanla eriyecektir. Bu gerçekten hareket eden doktorlar buna göre yağ enjeksiyonu yaparlar.

Bu yüzde yirmilik kısmı dışında diğer yağ dolgu uzun yıllar bozulmadan şekil vermeye devam eder. Fakat kişi operasyon sonrasında hızlı bir şekilde kilo kaybı yaşar ise bu dokunun da bozulması durumu karşımıza çıkar. Sonuç olarak kişinin ideal kilo oranlarında iken bu operasyonu yaptırması gerekir. Brezilya poposu bu nedenlerden dolayı uzun yıllar kullanılan bir yöntemdir.

Brezilya Tekniği (BBL) ile Popo Kaldırma Nedir?

Bu işlem sırasında iki farklı teknik kullanılır. Birinci teknikte hastalarda implant dolguları kullanılır. İmplant yönteminde doktor hastanın popo kısmından kas dokulara ulaşarak implant dolguyu yerleştirir. Bu yöntemin dışında ikinci bir yöntem olan yağ enjeksiyon yönteminde ise mikro enjeksiyon yöntemi ile yağların popoya şekil verilecek şekilde aktarılması sağlanmış olur.  Her iki yönteminde kullanıldığı durumlar vardır.

Brezilya Tekniği (BBL) ile Popo Kaldırma Nedir?

Bu işlem sırasında iki farklı teknik kullanılır. Birinci teknikte hastalarda implant dolguları kullanılır. İmplant yönteminde doktor hastanın popo kısmından kas dokulara ulaşarak implant dolguyu yerleştirir. Bu yöntemin dışında ikinci bir yöntem olan yağ enjeksiyon yönteminde ise mikro enjeksiyon yöntemi ile yağların popoya şekil verilecek şekilde aktarılması sağlanmış olur.  Her iki yönteminde kullanıldığı durumlar vardır.

Neden Brezilya Tekniği ile Popo Kaldırma Estetiği Yaptırmalıyım?

İnsanların popo yapısı genetik kökenli bir şekillenmeye sahiptir. Bunun üstüne kişinin beslenme alışkanlıkları ve dış ortam şartları nedeni ile de zamanla istenmeyen düz bir popo yapısı ortaya çıkar. Vücudun yağlanmasının bir sonucu olarak da popo yapısı değişir.

 Bu bozuklukları gidermek için birçok kişi diyet programlarına ya da egzersizlere başvurmaktadır. Fakat bu yöntemler her zaman iyi sonuç vermez. Bu yöntemler genellikle kişinin kas yapısına şekil vermeyi sağladığından dolayı popo yapısında istenilen görünüm elde edilemez. Bu nedenle de brezilya poposu estetiği yöntemine ihtiyaç duyulur.

Brezilya Tekniği ile Popo Kaldırma Estetiğinin Etkileri Nelerdir?

Bu yöntemin estetik açıdan çeşitli etkileri vardır. Vücudun alt kısmında daha dolgun bir görünüm elde edebilmek için bu teknikten yararlanılır. Yine karın bölgesinde basenlerde bulunan yağlardan kurtulmak isteyen hastalar bu yöntemi kullanırlar.

Hastalar kıyafetlerinin üstünde daha iyi durması için bu estetik işlemleri tercih ederler. Bu nedenlerden dolayı hastaların kendilerini daha iyi hissetmelerini de sağladığı için bu yöntem tercih edilir.

Brezilya Kalçası (Brazilian Butt Lift) Sonuçları Kalıcı mıdır?

Hastaların bu aşamada kilo almamaya özen göstermeleri gerekir. Kilo almak vücudun yağlanmasına neden olur. Bu yağlanma her vücut bölgesinde ortaya çıkabilir.

Bu nedenle de hastaların vücut bölgelerinde yağlanmaların popo yapısına etki etmemesi için ve uzun yıllar dolguların bozulmaması için kişinin beslenme alışkanlıklarına dikkat etmesi önem taşır. Brezilya poposu estetik yöntemi uzun yıllar boyunca bozulmadan kalır.

Popo Kaldırma Ameliyatı Bana Uygun mudur?

Herkes bu işlem için uygun değildir. Öncelikle bu yöntemde kişinin popo yapısından hoşnut olmaması önem taşır. Bunun yanında bu işlem genellikle küçük basık ya da düz popolar için tercih edilir.

İlginizi Çekebilir  Saç Ekimi

Bu operasyon sırasında kişinin kendi yağ hücreleri kullanıldığından dolayı hastaların yağlarının alınması için liposuction ile önceden yağlarının alınmış olması ve saflaştırılmış olması gerekir. Brezilya poposu yöntemi yoğun popo sarkması olan hastalarda tercih edilmez. Cilt elastikiyet özelliğini kaybetmiş ise bu durumda da hastalara uygulanamaz.

Brezilya Tekniği ile Popo Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu işlemin gerçekleştirilmesi üç aşamada meydana gelir. İlk aşamada hastaların bu işlem için yağ vermesi gerekir. Hastaların aşırı yağlanmış bölgelerinden vaser liposuction yöntemi kullanılarak yağ hücreleri alınır.

İkinci aşamada bu yağ hücrelerinin laboratuvar ortamında saflaştırılarak dolgu için hazır hale getirilmesi gerekir. Üçüncü aşamada ise hastaya bu dolgu malzemesi uygulanarak işlem tamamlanır. Eğer istenir ise operasyondan bir iki hafta sonra yağ takviyesi yapılabilir.

Brezilya Popo Estetiğinden Sonra Kilo Alırsam veya Hamile Kalırsam Ne Olur?

Hastaların bu işlemlerden sonra kilo alması diğer vücut bölgeleri gibi popolarda da sorunlara neden olabilir. Bu nedenle de hastaların kilo almaya karşı dikkatli olması gerekir. Bu operasyonun kişinin gebe kalmasına herhangi bir manisi yoktur. Kişi doğum yaptıktan sonra gerekirse rötuşlar ile yeniden şekil verme mümkün olur.

Brezilya poposu ameliyatında mutlaka liposuction yapılmalı mıdır?

Kalçada büyümeyi sağlamak için yağ enjeksiyonu kullanılacaksa mutlaka liposuction yapılmalıdır. Bu ameliyatta yapılan liposuction hem incelmeyi sağlarken hem de kullanılacak yağlara kaynak olur. Eğer hasta çok zayıf bir hastaysa bu takdirde liposuction yapmanın bir anlamı yoktur. Bu takdirde popoyu büyütmek için sadece popo protezi kullanılır.

Brezilya poposu ameliyatında kullanılan yağlar nerelerden alınır?

Bu ameliyatta kullanılacak olan yağlar en sık karın bölgesi, karın yanları, sırt alt ve üst bölgelerinden toplanır. Daha az sıklıkta olmak üzere bacaklar ve kollardan da liposuction ile yağ toplanmasına gerek olabilir.

Brezilya poposu ameliyatında yağlar kalçada nereye enjekte edilir?

Brezilya popo estetik ameliyatında yağlar cilt altıyla kas dokusu arasına enjekte edilir. Bu ameliyatta hiçbir zaman için kas dokusu içerisine yağ enjeksiyonu yapılması önerilmez. Bunun en önemli nedeni enjekte edilen yağların kas dokusu içindeki damarlar yoluyla yağ embolisine neden olabilmesidir.

Safe BBL ( Güvenli Brezilya Popo Estetik ) nedir?

Yukarıda bahsettiğim gibi alınan yağların cilt altı ve kas arasındaki güvenli bölgeye enjekte edilmesiyle yapılan popo büyütmesine güvenli brezilya popo estetik denir. Ameliyat bu şekilde yapıldığı takdirde hastada herhangi bir emboli riski oluşmaz.

Brezilya poposu ameliyatında ne zaman popo protezi kullanılır?

Eğer hastada yeterince yağ dokusu yoksa popoyu büyütmek için mutlaka popo protezi kullanmak gerekir. Hastada bir miktar yağ dokusu var fakat hasta çok belirgin kalçalar istiyorsa bu takdirde popo protezi ile yağ enjeksiyonu beraber kullanılabilir.

 

Popo protezlerinin türleri nelerdir?

Popo protezlerinin iki tip şekli vardır. Bunlardan bir tanesi yuvarlak diğeri ise eliptik şekilde popo protezidir. Uzun boylu ve kalça uzunluğu fazla olan hastalarda eliptik türde popo protezi tercih edilebilir. O kalçasına uzunluğu çok fazla olmayan orta boylu hastalarda ise yuvarlak popo protezi kullanmak daha mantıklıdır.

Brezilya poposu ameliyatında enjekte edilen yağların kalıcılığı nasıldır?

Vücudun her yerinde olduğu gibi popoya yapılan yağ enjeksiyonlarında da yağların %40-50’si vücut tarafından emilir. Bu nedenle ameliyat esnasında bir miktar fazla yağ enjeksiyonu yapılır. Kalan yağlar ise ömür boyu kalıcılığa sahiptir.

İlginizi Çekebilir  Gözaltı Işık Dolgusu

Brezilya poposu ameliyatından sonra hasta nelere dikkat etmelidir?

Bu ameliyatta popoya yağ enjeksiyonu yapıldığı için hastanın yaklaşık üç hafta boyunca yüzüstü yatması gerekir. Bunun amacı enjekte edilen yağların üzerine herhangi bir baskı gelmemesidir. Bu sayede daha yüksek oranda yağ dokusu sağ kalabilir ve popoda daha belirgin bir büyüme sağlanabilir.

Üç haftanın sonunda hasta dilediği gibi yatabilir. Ameliyat sonunda hastalara popolarına masaj yapmaları önerilir. Bu masaj kalçanın daha yuvarlak görünmesini ve enjekte edilen yağların daha homojen olarak dağılmasını sağlar. Hastaların ameliyat sonunda rahatça oturabilmeleri için özel üretilmiş BBL yastıklarını kullanmaları önerilir.

Bu yastıklar sayesinde hasta otururken poponun enjeksiyon yapılan kısmına baskı gelmez. Aynı zamanda hastalara ameliyattan sonraki iki haftalık süreçte araba kullanmaları önerilir.

Brezilya poposu ameliyatında popo protezi kullanılırsa daha mı çok ağrı olur?

Popo protezi yağ enjeksiyonla oranla daha ağrılı bir ameliyattır. Bunun nedeni protezin kalçada bulunan kasların arasına konmasıdır. Bu nedenle hasta ameliyattan sonra daha fazla kas ağrısı hisseder. Ama popo protezinin kalıcılığı yağ enjeksiyonuna oranla daha yüksektir.

Yağ enjeksiyonu ile popo yukarıya doğru kaldırlamazken popo protezi ile popoyu yukarıya kaldırmak mümkündür. Bu nedenle popo bölgesindeki cilt esnekliği az olan hastalarda popo protezi ile popoyu yukarıya doğru kaldırmayı yağ enjeksiyonu ile de popoya daha fazla hacim vermeyi hedefleriz.

Brezilya popo estetik ameliyatından sonra korse kullanmak gerekir mi?

Bu ameliyatlar çoğunlukla liposuctionla beraber yapıldığı için ameliyat sonrasında altı hafta kadar korse kullanılması önerilir. Korse kullanılmasındaki amaç liposuction yapılan bölgede herhangi bir sıvı birikimini engellemektir. Aynı zamanda korse kullanımı liposuction yapılmış alanın düzgün bir şekilde yerine oturmasını ve deri fazlasının daha kısa sürede toparlanmasını sağlar.

Brezilya popo estetik ameliyatından sonra hastalar ne zaman normal hayatlarına dönebilirler?

Bu ameliyattan sonra hastaların normal hayatlarına dönmesi yaklaşık 2-3 haftayı bulur.

Brezilya popo estetik ameliyatından ne kadar süre sonra hastalar spor yapabilir?

Hastaların bu ameliyattan sonra spor yapmak için yaklaşık altı hafta kadar beklemeleri gerekir. Özellikle erken dönemde kalçadaki yağlara ya da proteze baskı oluşturabilecek kalça hareketlerinin yapılmaması önerilir.

Ameliyattan sonraki dönemde kilo alıp verme ile poponun büyüklüğü değişir mi?

Popoya enjekte edilen yağların karakteri vücudun diğer bölgelerindeki yağlarla aynıdır. Bu nedenle hasta ameliyat sonrasında kilo alırsa yağ hacmi de büyüyeceği için kalçaları büyür. Hasta eğer ameliyat sonrasında kilo verirse kalçadaki yağ hacmi de azalacağı için kalçaları küçülür.

Brezilya Kalçası Estetiği Fiyatları 2024

Bu yöntem günümüzde yaygın olarak kullanılan bir yöntem olduğundan dolayı hastalar bu yöntemlerden düşük fiyatlar üzerinden faydalanabilirler.

Yine hastalarda bu yöntemin gerçekleştirilmesi aşamasında farklı teknikler ve yöntemler kullanılageldiğinden dolayı fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Siz de en iyi estetik çözümleri ve brezilya poposu estetik yöntemleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için sağlık merkezlerini ziyaret edebilirsiniz.

Sağlık merkezlerinden ve estetik merkezlerinden brezilya poposu estetik yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür. Bunun yanında fiyatlar hakkında tam ve kesin bir bilgi sahibi olmak için internet sitelerinden de yardım alabilirsiniz. Günümüzde bu işlemlerin gerçekleştirilmesi aşamasında hastaların beklentilerini karşılayan düşük fiyatlar söz konusudur.

Brezilya popo estetiği (BBL) fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.