Göz Altı Dolgusu

Göz altı dolgusu nasıl uygulanır ?

Göz Altı Dolgu; Göz altında damar yoğunluğu oldukça fazladır. Bu nedenle göz altı dolgusu uygulaması yapılırken daha dikkatli olunmalıdır. Biz kendi klinik uygulamamızda göz alt dolgusunun künt uçlu kanül ile yapmayı tercih ediyoruz.

Bu sayede hem göz altındaki ince damarlara hasar vermemiş, hem de kanül sayesinde fazla enjeksiyona gerek kalmadan dolgunun göz altına homojen şekilde yayılmasının sağlayabiliyoruz. Dolgu uygulaması önceside kanülün gireceği bölgeyi yüksek lokal anestezi özelliği olan kremler ile uyuşturup, hastamızı uygulama esnasında en az ağrıyı duymasını sağlamaya çalışıyoruz.

Göz altı dolgu yaptırdıktan sonra nelere dikkat etmek gerekir ?

Dolgu uygulaması kanül ile yapıldığı için göz altında fazlaca bir şişlik yada morluk gözlenmedi beklenmez. Yine kanül ile yapılan uygulamalar sonunda dolgu materyali göz altına homojen bir şekilde yayılır. Hastalarımızın dolgu yapıldıktan sonraki ilk gün içinde göz altına hafifçe masaj yapması önerilir. Bu sayede göz altı daha pürüzsüz bir görünüme kavuşur.

Göz altı dolgu ne kadar yapılmalıdır ?

Göz altına yapılacak dolgu miktarı hastadan hastaya değişmektedir. Hastalarımızın çoğunda 1 cc dolgu yeterli olmaktadır. Göz altı torbaları çok belirgin ve yüksek miktarda dolgu gerektiren hastalarda bu bölgelere yüksek hacimli dolgu yapmak doğru değildir. Bu tarz hastalarımızda alt göz kapağı ameliyatı daha doğru bir tedavi yöntemi olarak öne çıkmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Yrd. Doç. Dr. Yunus DOĞAN

Göz altı dolgusunun diğer dolgulardan farkı nelerdir ?

Göz Altı Dolgu; Yüze uygulanan bütün dolgular hiyalüronik asit içerikli olup, vücut tarafından belirli bir sürede emilirler. İdeal bir dolgunun vücut tarafından sorunsuz bir şekilde eritilmesi ve dolgu ömrünün en fazla bir yıl olması beklenir.

Uygulanacak bölgeye bağlı olarak dolgu içerisindeki hiyalüronik asitin molekül büyüklüğü değişiklik gösterir. Göz altı derisi yüzün diğer bölgelerine oranla daha ince olduğu için, göz altı dolgu molekül büyüklüğü yüzün diğer bölgelerine uygulanacak dolgulardan daha küçük olmalıdır. Bu sayede göz altında pürüzsüz bir görünüm sağlanabilir.

Göz altı dolgusunun kalıcılığı ne kadardır?

Göz altı dolgusunun kalıcılığı ortalama bir yıldır. Bir yılın sonunda göz altına yapılmış olan dolgunun tamamına yakınını vücut tarafından emilmiş olması beklenir.

Dolgu yapıldıktan sonra hemen işime dönebilir miyim?

Göz altı dolgu uygulaması lokal anestezi altında ve kanül ile uygulandığı için hastalarımız uygulama sonrasında yüzlerinde şişlik yada morluk olmadan işlerine dönebilirler.

Göz Altı Dolgu Fiyatları 2024

Göz altı dolgusu fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.