Popo Estetiği

Popo Estetiği Nedir?

Popo Estetiği; Popo bölgesinden memnun olmayan ve şekil değişiklikleri oluşmasını isteyen özellikle bayanlar tarafından tercih edilen estetik işlemlerdendir. Estetik müdahalenin yapılmasındaki amaç daha dolgun ve dik kalçalara ulaşılmak iken kişiye daha dik bir duruş kazandırılması da yapılma amaçları arasında yer alır.

Sırt ve bel bölgesine uygulanması sırasında liposuction yöntemi kullanılarak alınan yağlar ile popoyu şekillendirmek amacıyla yapılan estetik müdahalelere popo estetiği denir. Kişilerin kalçalarına müdahale edilmesi amacıyla yapılan bu operasyonda genel olarak kişilerin kendi yağ dokuları kullanılmasından dolayı doğal bir görünüm elde edilebilir.

Yağ bulunmaması halinde popo protezi yada popo kaldırma gibi farklı yöntemler kullanılarak da kalça estetikleri güvenli bir şekilde uygulanabilir. Önemli olan kişilere doğru yöntemlerin doğru kişiler tarafından uygulanmasıdır. Bu sayede güvenli bir süreç geçirilerek istenilen sonuçlara başarılı bir şekilde ulaşılabilir.

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Popo estetiği operasyonları kalçaların daha dolgun ve dik görünmesi amacıyla yapılır. Popoya yapılan estetik işlemlerde birçok farklı amaç ve yöntem yer alır. Popo kaldırma, popo germe ve popo düzeltmeden oluşan bir bütündür.

Kişiye kendi yağ dokusu kullanılarak yağ enjeksiyonu uygulanırken aynı zamanda ihtiyaca yönelik olarak farklı estetik yöntemleri de uygulanabilir. Tamamen hastanın ihtiyaç ve isteklerine dayalı olarak yöntemler belirlenir.

Kalça Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Kalça estetiklerinde nasıl bir yöntem uygulanması genel olarak hastaların ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterir. Popo germe, kaldırma ve düzeltme gibi işlemler bütününden oluşan popo estetiği uygulamalarında silikon protez, yağ enjeksiyonu ile kendi yağ dokusunu kullanma gibi uygulamalar da yer alır.

Kişinin vücudunun şekline göre farklı alternatifler gelişen teknoloji sayesinde kısa sürede geliştirilmiştir. Uzman hekimler tarafından yapılan estetik operasyonlar başarılı sonuçlar vermesinden dolayı oldukça güvenli uygulamalardır.

İlginizi Çekebilir  Vücut Şekillendirme

Kalça Estetiği İşlemi Kimlere Uygulanabilir?

Kadınların özellikle tercih ettiği popo estetiği 18 yaşını doldurmuş, kalıtsal bir hastalığı olmayan, hamile ve emzirme döneminde olmayan herkese güvenli bir şekilde uygulanabilir.

Popo Estetiği Öncesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Popoyu dik konuma getirmek ve istenen estetik görünümün kazanılması amacıyla yapılan popo estetiği işlemleri genellikle cerrahi olmasından dolayı dikkat edilmesi gereken kurallar diğer operasyonlarla benzerlik gösterir.

Kan sulandırıcı ilaç kullanımı kesilmesi, alkol ve sigara kullanımından kaçınılması, rahatsızlık olması halinde uzman hekim bilgilendirilmesi operasyon öncesinde oldukça önem taşır.

Popo Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Popo için uygulanan estetik işlemlerde uzman hekimlerin önerileri oldukça önemlidir. İlk 3 gün banyo yapılmaması önerilirken ağır aktivitelerden 1 hafta boyunca kaçınılmalıdır. Korunma sağlanması halinde sağlıklı bir iyileşme gösterilebilir.

Popo Dikleştirme Ameliyatı

Popo dikleştirme ameliyatında kalçanın tüm bölümlerinde yer alan yağ dokusu esas alınır. Kalça 3 ana bölüme ayrılır. Orta, üst ve alt olmak üzere kalçanın bölümlerinde dikleşme sağlanması için müdahale edilmesi gerekli olan bölge belirlenir.

Bu bölgelerde yapılacak olan işlemler liposuction yöntemi kullanılarak yağların alınmasıyla dikleşme sağlanması şeklinde gerçekleşir. Aşırı yağlanmalar kalçaların aşağıya doğru görüntüsünün oluşmasına neden olacağı için fazla yağlar alınırken fazla deri de ameliyatla alınarak dik bir görünüm elde edilmesi amaçlanır.

Popo Büyütme ve Popo Estetiği Yöntemleri

Popo büyütme gibi popo dikleşmesini, büyütülmesini ve kaldırılmasını sağlayacak olan yöntemler uygulanması gereken operasyona göre farklı yöntemlerle gerçekleştirilir. Popo estetiği yöntemleri arasında en sık kullanılan yöntemler yağ enjeksiyonu, protez ve popo kaldırma yöntemleridir. Popo estetiklerinde uygulanan bu yöntemlerin içerisinde en sık kullanılanı yağ enjeksiyonudur.

Yağ Enjeksiyonu ile Popo Büyütme

Yağ enjeksiyonu uygulamaları estetik işlemlerde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Popo büyütme estetiklerinde yağ enjeksiyonları kişinin kendi yağlarıyla yapılabilir. Vücudun fazla yağ olan bölgelerinden yağ alınması ve ihtiyaç olan bölgeye yağ enjeksiyonu şeklinde kombine uygulamalar bir arada yapılır.

İlginizi Çekebilir  Kol Germe

Silikon Protez ile Popo Büyütme

Kişilerde popo büyütme estetiklerinde öncelikli olarak yağ enjeksiyonu tercih edilir. Kişinin kendi yağ dokusunun kullanılmasıyla yapılan bu işlem oldukça güvenli olmasından dolayı sıklıkla uygulanır.

Yağ dokularının enjeksiyonlarının yeterli olmaması halinde silikon protez kullanılarak da popo büyütme yapılır. İşlem sırasında popo içerisinde popo kasının arasında kalacak şekilde silikon protez yerleştirilerek popo daha dik ve büyük görünmesi sağlanır. Protez konması sırasında ufak 6 cm’lik tek bir kesi açılır ve bu kesi ameliyat sonrası iyi iyileşir ve kalçanın kıvrımlarında kaldığı için çok belli olmaz.

Dolgu ile Popo Büyütme

Popo yapısını beğenmeyen ve küçük olmasından şikayet eden kişilere dolgu malzemesi kullanılarak popo büyütme estetiği uygulanabilir. Ama günümüze popo bölgesi için FDA onaylı bir dolgu bulunmamaktadır. Şu anda kullanılan popo dolgularının ileride nasıl sorunlara yol açabileceğini şimdiden söylemek zordur. Bu nedenle dolgu ile popo büyütmeyi çok fazla önermiyoruz.

Kalça Kaldırma Operasyonu

Sık bir şekilde ve fazla kilo veren kişilerde kalçanın sarkmasından kaynaklı sorunların giderilmesi için kalça kaldırma operasyonu geliştirilmiştir. Daha dik ve kalkık bir popo görüntüsüne bu operasyonla kavuşulması mümkündür. Genel anestezi altında yapılan bu operasyonda tüm yöntemler hastaya göre belirlenmeli ve doğru uygulamalarla başarılı sonuçlar alınması sağlanmalıdır.

Yağ Dolgusuyla Popo Estetiği Nasıl Yapılıyor?

Yağ dolgusu yöntemlerinin kullanılması kişinin fazla olan yağ dokusunun kullanılması şeklinde yapılır.  Burada yağ deri ile popo kasları arasına verilir. Dikkat edilmesi gereken nokta kas içine yağ verilmemesidir.

Böylelikle güvenli bir şekilde popo büyütülür. Güvenli ve kolay olmasından dolayı sıklıkla kullanılan yağ dolgusuyla estetik uygulamaları kök hücre transferi kullanılarak yapılması halinde kalıcılığını daha da arttırabilir.

Popo Estetiği İyileşme Süreci Nasıl Olur?

Estetik operasyonlar sonrasında bir gece gözetim altında hastane koşullarında kalınması gereklidir. Toparlanma ve iyileşme sürecinin hızlanması için 4-6 hafta kadar korse kullanılmalıdır. 3 hafta boyunca yüz üstü yatılması önerilirken 10 gün gibi bir sürede gündelik yaşama dönülebilecek bir iyileşme oluşur.

İlginizi Çekebilir  Annelik Estetiği

Brezilya Popo Estetiği

Brezilyalı kadınların dik ve dolgun görünen kalçalarına kavuşmak isteyen kişilerin tercih ettiği operasyonlardır. Bu operasyon yağ enjeksiyonu kullanılarak yapılırken yeterli olmaması halinde protez  gibi yöntemlerde kullanılabilir.

Popo Sarkması Nasıl Düzeltilir?

Kiloların fazla olması ve hızlı kilo verilmesi durumunda popo sarkması oluşabilir. Popo sarkması dikleştirme ve germe işlemleriyle düzeltilebilir. Dik ve dolgun bir görünüme kavuşmak isteyen kişilerin tercih ettiği sağlıklı operasyonlardandır.

Kalça Küçültme Operasyonu

Estetik ve vücutta denge sağlanması amacıyla yapılan kalça küçültme operasyonları liposuction yöntemleri kullanılarak alınır ve daha küçük, estetik bir kalçaya kavuşulması amaçlanır.

Popo Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Popo için yapılan tüm işlemler estetik amaçlı yapılır. Kişilerin merak ettiği sorular arasında risk oluşması, yenilenebilir olma özellikleri, iz kalması ve dikiş atılıp atılmadığı gibi sorular mevcuttur. Riskli bir operasyon olmayıp iz kalma olasılığı yapılan işlemin türüne göre değişir. Belirlenen süre sonunda hasta daha büyük popo isterse işlemler tekrarlanabilir.

Popo Estetiği Fiyatları 2024

Estetik işlemlerde tüm uygulamalarda olduğu gibi maliyetler kişiye uygulanacak olan operasyona göre değişkenlik gösterir. Özellikle hastanın durumu, uygulanacak yöntemler, ek operasyon gibi etkenler fiyatların farklılık yaratmasına neden olur.

Bu nedenle mutlaka muayene aşamasında detaylı popo estetiği fiyat bilgisi de alınmalıdır. Popo estetiği fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.