Vajinoplasti (Vajina Daraltma)

Vajina Daraltma Nedir?

Vajinoplasti; Bir çok kadın doğum sonrası, vajinal kaslarında zayıflama, hasar ve buna bağlı olarak vajinal gevşeme ve genişleme sorunuyla karşılaşır. Buna ek olarak, vücudun her kasında olduğu gibi vajinal kaslarda da yaşlanmaya bağlı olarak zayıflama görülür. 

Vajinada oluşan deformasyon ve genişleme çiftlerin her ikisi için de cinsel doyumda azalmaya sebebiyet vermekte, ve kadınlarda özgüven ve cinsel isteksizlik gibi sorunlara yol açar.

Vajinal girişi ve vajina kanalı boyunca kasları sıkılaştırmaya ve daraltmaya yönelik uygulanan vajinoplasti operasyonu, genişleyen ve deforme olan vajinal kasların onarılmasını ve eski haline gelmesini sağlar. 

Vajinal Daraltma operasyonları cinsel ilişki sırasında sürtünmeyi arttırarak çiftlerin daha mutlu birliktelikler yaşamasına olanak tanır. Genellikle lokal anestezi altında yapılan vajinoplasti operasyonu, diğer genital bölge operasyonlarıyla birlikte aynı anda kombine olarak uygulanabilmekte ve böylece genital bölge ile alakalı başka şikayeti olan misafirlerimiz hem zamandan hem de finansal açıdan tasarruf eder. 

Vajinoplasti olarak isimlendirilen vajina daraltma işlemleri zamanla genişleyen ve esnek bir yapıya bürünen vajinanın eski haline döndürülmesi işlemlerine verilir. Vajinayı oluşturan yapıda bulunan dokular zamanla asli görevini göremez hale gelir. Bu durumlarda klinik uygulamalar ile estetik operasyonlar yapılarak vajinanın eski haline getirilmesi mümkün olur.

Vajina Daraltma operasyonları ortalama 1 saat sürer ve misafirlerimiz operasyon sonrası biraz istirahat edip evlerine gidebilirler. 2 – 4 günlük ev istirahatinin ardından işlerine geri dönebilirler.

Vajinoplasti operasyonlarının ardından iyileşme sürecine kadar misafirlerimiz özellikle dikkat etmesi ve kaçınması gereken bazı durumlar ve aktiviteler;

  • Operasyonun ardından 1,5 – 2 ay boyunca cinsel birliktelikte bulunulmamalıdır,
  • Genital bölgeyi nemli tutacak aktivitelerden (deniz, havuz, jakuzi) en az 4 hafta boyunca sakınılmalıdır,
  • Genital bölgedeki dokuları esnetecek açma germe hareketlerinden ve bu hareketlere sebep olan; ata binmek, motorsiklete binmek, bisiklete binmek, pilates, yoga ve jimnastik gibi sportif aktivitelerden en az 4 hafta uzak durulmalıdır,
  • Operasyonun ardından 1 aylık süre boyunca genital bölgeye ağda ve epilasyon uygulanmamalıdır.

Vajina Daraltma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Bu işlemlerin yerine getirilmesi nispeten kısa süreli operasyonlar ile mümkündür. Ortalama olarak 45 dakika süren işlemlerin sonrasında hastanın tam olarak iyileşmesi bir ayı bulabilmektedir. Vajina daraltma işlemleri için sıkılaştırma etkisi için hastalarda dikiş yapılması gerekir. Fakat bu dikişler eriyen tipte dikişler olduğundan dolayı dikiş alınması için ekstra işlem yapılmasına gerek yoktur.

İlginizi Çekebilir  Vaser Liposuction

Vajina Daraltma Ameliyatları Neden Yapılır?

Kadınlarda doğum ya da farklı nedenlerden dolayı vajina yapısında gevşemeler meydana gelir. bu nedenle de eşler arasında cinsel problemler baş gösterebilir.

Vajina daraltma bu nedenle cinsel birleşmenin eski formunda olması için kullanılan daraltma ve sıkılaştırma yöntemidir. Normal şartlar altında bazı egzersizler yapılarak vajina yapısında kısmi bir iyileşme sağlanabilir. Fakat egzersizler her zaman işe yaramaz.

Vajina Daraltma Ameliyatları Kaç Çeşittir?

Bu işlemlerin gerçekleştirilmesinde hastanın durumuna göre farklı teknikler kullanılabilir. Bu operasyondan yararlanmak isteyen birinci grup hastalar genellikle genç yaşta gelen hastalar olup bu hasta grubu daha çok estetik beklentileri olan hastalardır.

İkinci grup ise biraz daha yaşlı bir grup olup hastaların bu aşamada vajinal bölgesinde genişlemeye bağlı olarak vajinal deformasyonları da bulunur. İdrar kaçırma ya da bağırsak sarkması olan bu ikinci gruba farklı yöntem ve teknikler uygulanır.

Lazerle Ameliyatsız Vajina Daraltma

Estetik bir operasyon olan bu yöntemde lazer tekniği de kullanılabilir. Lazer tekniğinde hastanın cinsel organın içerisine yerleştirilen bir prob yardımı ile lazer etkileri ile darlaştırma ve sıkılaştırma işlemi yapılır.

Bu işlem sırasında hastaların dokularında 3 mm’ye kadar lazer ile ısıtıldığı görülür. Isıtılma sonucu hastanın doku içerisinde bulunan fibroblastların ve kollajen yapının yeniden aktive edilmesi mümkün olur. Böylelikle istenilen sıkı doku sağlanmış olur.

Vajina Daraltma ile Birlikte Kızlık Zarı Dikimi

Bu daraltma işlemlerinin yanında başka cinsel estetik işlemlerine de ihtiyaç duyulabilir. Kadınlarda cinsel organ içerisinde bulunan ve boyut olarak 3 mm boyutlarında olan kadın kızlık zarının yeniden dikimi daraltma işlemleri ile birlikte yerine getirilir.

Yine daraltma işlemlerinin yerine getirilmesi sırasında kızlık zarında bozulmaların ortaya çıkması durumunda kızlık zarının yeniden dikilmesi gerekir. Vajina daraltma operasyonuna bu tür estetik başka işlemler eşlik edebilir.

Vajina Küçük Dudak Ameliyatı Nedir?

Hastanın dış genital bölgesinde bulunan bir yapı olan iç dudaklar zamanla sarkma yaparak dışarıda görünürler. Bu görünüm bozuklukları hastanın kendini iyi hissetmemesi sonucunu ortaya çıkarır. Küçük dudak işlemlerinde hastaların dışarıya sarkmış bulunan genital bölge yapılarının yeniden eski konumuna getirilmesi amaçlanır. Bu işlemler ile hastaların kendilerini görünüm ve psikolojik olarak daha iyi hissetmeleri mümkün olur.

İlginizi Çekebilir  Alın Estetiği

Vajina Beyazlatma İşlemi Ne Kadar?

Fiyat olarak bakıldığında bu genital estetik işlemlerinin düşük fiyatlar ile sizlere sunulduğu görülmektedir. Aynı zamanda bu beyazlatma işlemi sayesinde hastaların genital görünümleri istenilen seviyeye geldiğinden dolayı birçok bayan tarafından tercih edilir.

Vajina daraltma işlemi gibi estetik bir görünüm elde edilmesine imkan tanıyan bu işlem genellikle lazer yöntemi kullanılarak gerçekleştirilir.

Cerrahi bir işlem olmadığından dolayı bayanlar tarafından tercih edilen bir genital estetik işlemidir. Zamanla kararmaya başlayan ve kötü bir görünüm arz eden bu yapılardan kurtulmak için beyazlatma işlemi önem taşır.

Vajina Estetik Ameliyatını Hangi Bölüm Yapar?

Bu işlemlerin yerine getirilmesinde disiplinler arası işbirlikleri önem taşır. Bu alan hem jinekologların hem de plastik cerrahlarının alanına girer. Plastik cerrahlar estetik konusunda jinekologlar ise ilgili organın anatomisi konusunda deneyim ve uzmanlık sahibi olduklarından dolayı her iki grup doktor tarafından bu işlemler yapılır.

Hastalarda işlemlerin gerçekleştirilmesi ile şekil ve görünüm bozuklukları da giderilmiş olur. Bunun yanında bu işlemlerin dışında başka genital estetik işlemlerin de birlikte uygulanması mümkündür.

Vajina Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Deri kendini yenileyen bir yapıya sahiptir. Fakat üst epidermis hücreleri zamanla canlılığını kaybederek yenileme fonksiyonunu ortaya koyamazlar. Bu nedenle vücudun çeşitli bölgelerinde kararmalar meydana gelir.

Bu kararmaların ortadan kaldırılması için vajina daraltma işlemlerinde olduğu gibi lazer tekniğinden yararlanılır. Bu teknik sayesinde hastaların üst deri kısmında bulunan renk pigmentlerinin ısıtılması ve ortadan kaldırılması gerçekleştirilir. Ölü olan ve renk değiştirme kabiliyeti bulunmayan deri hücrelerinin ortadan kaldırılması ile deri kendini yenileyerek doğal rengini kazanmış olur.

Vajina Beyazlatma İşlemi Ne Kadar?

Fiyat olarak bu operasyon seans başına ücretlendirilir. Ortalama bir hastada yaklaşık olarak 3 seansta işlemlerin tamamlanması mümkündür.  Bu işlemler için bir fiyat verilmesi doğru olmaz işlemi yapan doktordan bilgi alabilirsiniz.

Hastanın beklentilerine ve kararma durumuna göre fiyatlar değişiklik gösterir. Kullanılan yöntem ve teknikler kadar sağlık merkezlerinin fiyat politikaları da bu aşamada fiyatları etkiler. Vajina daraltma işlemleri gibi bu işlemler hakkında da daha fazla bilgi sahibi olmak için internet sitelerinden bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Annelik Estetiği

Vajina Beyazlatma Zararlı mı?

Bazı bayanların korkularından birisi de beyazlatma işlemlerinin doğurganlığa zarar vereceği endişesidir. Öncelikle lazer tekniği ile gerçekleştirilen vajina beyazlatma işlemlerinde hastaların deri altına en fazla 3 ya da 4 mm kadar inildiğinden dolayı bu tekniğin rahim içi rahim ağzı gibi bölgelere bir zararı olamaz.

Yüzeysel bir işlem olan bu işlem yumurtalıklara da herhangi bir zararı yoktur. Bu nedenlerden dolayı hastalar bu işlemleri gönül rahatlığı ile yerine getirtebilirler.

Vajina Beyazlatma Kalıcı mı?

Bu işlemler uzun süreli olmakla birlikte vulva yapısının hormonal değişiklere cevabi niteliklerde değişimi sorunları nedeni ile beyazlatma işlemlerine zamanla yeniden ihtiyaç duyulur.

Losyon ya da kremler ile beyazlatma yöntemlerinin başarısı daha düşüktür ve lazer yöntemi bu yöntemlere göre daha uzun süreli beyazlık sağlayan bir yöntemdir. Vajina daraltma işlemi gibi bu yöntem de hastanın kendini daha iyi hissedebilmesine imkân tanıyan bir yöntemdir.

Anestezik kremler ile ağrısız bir şekilde gerçekleştirilen lazer ile beyazlatma işleminin etkileri uzun süreli olmakla birlikte hastalarda başka rahatsızlıkların bulunması durumunda ya da çevresel etkiler nedeni ile beyazlatma kalıcılığının daha düşük seviyelerde olması muhtemeldir.

Vajina Daraltma Fiyatları 2024

Sağlık merkezlerinde başarılı bir şekilde uygulanan bu yöntem son zamanlarda yaygın  olarak yerine getirildiğinden dolayı hastalar için makul fiyatlar geçerlidir.

Bunun yanında bazı hastalarda daha fazla seans ile işlem yapıldığından dolayı daha yüksek fiyatlar söz konusudur. Sağlık merkezlerinin kendine has özellikleri nedeni ile fiyatların kuruma göre değişmesi mümkündür.

Daraltma işlemleri için egzersizler de kullanılabilmekle birlikte her hastada egzersizler istenilen başarıyı vermez. Bu nedenle de hastalarda son çare olarak bu cerrahi olmayan yöntemler kullanılır. Bu yöntemler sayesinde hastaların cinsel sorunları da giderilmiş olur.

Vajina daraltma işlemleri ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için sağlık merkezlerine başvurabilirsiniz. Vajinoplasti fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.