Liposuction Mı? Karın Germe Mi?

Liposuction ve Karın Germe (Abdominoplasti) estetik cerrahide en çok tercih edilen vücut şekillendirme operasyonlarının başındadır.

Her iki uygulama da başarılı ve doğru kişiye uygulandığı takdirde son derece yüz güldürücü sonuçlar vermektedir ve vücut kontürünü etkili bir şekilde düzeltmektedir. Ancak bu iki farklı uygulama, farklı tiplerde şikayeti olan hastalarda uygulanmakta ve farklı sorunlara çözüm olmaktadır.

Liposuction Ne Zaman Doğru Tercih?

Diyet ve sporunuzu hiç ihmal etmiyorsunuz ve buna rağmen bölgesel yağlarınızdan kurtulamıyorsanız liposuction sizin için doğru tercih olabilir. Liposuction vücudun çeşitli bölgelerine uygulanabilen, ve aspirasyon ile yağın vücuttan atılımını sağlayan en etkili vücut şekillendirme uygulamalarındandır.

Liposuction; bel, karın, sırt, uyluk, kol, bacak ve hatta gıdı gibi birçok bölgeye uygulanabilmektedir. Liposuction uygulamalarında en başarılı sonuçlar bölgesel yağlanmaların görüldüğü alanlara uygulandığında alınmaktadır.

Özellikle erkek tipi göbek yağlanmasının ve doğum vb. gibi sebeplerle karın bölgesinde çok fazla sarma olmayan ve yalnızca bir miktar yağ fazlalığı bulunan kadınlar liposuction için doğru adaylardır. Aynı şekilde erkeklerde de göbek ve bel çevresindeki deri altı (subcutaneous) yağlanmaların giderilmesinde Liposuction başarılı bir şekilde uygulanabilir.

Ayrıca son yıllarda popülerlik kazanan 3D Hi-Def Liposculpture (3 Boyutlu ve Yüksek Çözünürlüklü Vücut Şekillendirme) uygulaması sayesinde erkeklerde karın kasları belirgin bir hale getirilebilmektedir. Bunun yanında sixpack (baklava) denilen kaslar liposuction uygulaması sonrasında ortaya çıkarılabilir.

ClinicPlast olarak, günümüzde en gelişmiş yöntem olan Ultrasonik (Vaser) Liposuction uygulamasını kullanmaktayız. Klasik Liposuction yöntemlerine göre çok daha başarılı sonuçlar sağlar. Daha az ağrı ve daha hızlı bir iyileşme sağlayan Ultrasonik Liposuction, temel olarak ses dalgalarıyla yağ hücrelerinin sıvılaştırılıp vücuttan çekilmesini sağlayan bir uygulamadır.

Karın Germe için Doğru Zaman Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Karın Germe (Abdominoplasti) uygulamaları, hamilelik, hızlı kilo alıp – verme, yaş ile birlikte karın bölgesinde sarkma olması durumlarında tercih edilmesi gereken uygulamadır. Eğer karın bölgenizdeki sarkan bu fazlalık deri sizi hem görünüm hem de sağlık açısından rahatsız ediyorsa bu operasyon için doğru adaysınız.

İlginizi Çekebilir  Kış Aylarında Sağlıklı Bir Cilt için 11 İpucu

Abdominoplasti operasyonunda cerrahınız, karın bölgenizdeki deri ve yağ fazlalığınızı çıkartarak düz bir karına sahip olmanızı sağlar. Böylece daha fit bir görünüme kavuşabilirsiniz ve deri fazlalığının yarattığı bel ağrısından kurtulabilirsiniz.