OP. DR. YUNUS DOĞAN

OP. DR. YUNUS DOĞAN PLASTİK REKONSTRÜKTİF VE ESTETİK CERRAHİ UZMANI

Op. Dr. Yunus Doğan 1984 yılında Malatya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Malatya’da, lise öğrenimini ise Sivas Fen Lisesinden sonra Malatya’da bitirdi.  Tıp öğrenimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamladı. Yaklaşık bir yıl Malatya Akçadağ 75. Yıl Devlet Hastanesinde çalıştı ve aynı zamanda Tıpta Uzmanlık Sınavı'(TUS)na hazırlandı. Bu sınavda Türkiye derecesi yaparak Türkiye’nin en iyi plastik cerrahi kliniklerinden biri olan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (ÇAPA) Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde uzmanlık eğitimine başladı. Buradaki eğitimi boyunca rekonstrüksiyon (onarım) cerrahisi, el cerrahisi, doğumsal anomaliler, ortognatik cerrahi, maksillofasyal travmalar, el yaralanmaları ve estetik cerrahi alanlarında çalıştı.

2012 yılında Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneğinin düzenlediği mikrocerrahi kursuna katıldı. Mikrocerrahi eğitimi boyunca aynı zamanda uzmanlık tez konusu olan ‘’meme kanseri sonrası meme onarımı’’nda çalışmalar yaptı.  Mikrocerrahi alanında en iyi kabul edilen cerrahlara ameliyatlarda eşlik etti. Yaklaşık beş yıl boyunca Türkiye’nin birçok yerinde Tıpta Uzmanlık Sınavı'(TUS)na hazırlanan meslektaşlarına bir eğitim kurumunda profesyonel eğitmenlik de yaptı. 2015 yılında uzmanlık eğitimini tamamlayan Op. Dr. Yunus Doğan, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniği’nde devlet hizmeti yükümlülüğünü tamamladı.

2017 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Tıp Fakültesi Medical Park Florya Hastanesinde Doktor Öğretim Üyesi (Yardımcı Doçent) kadrosuna atandı. Aynı yıl meslektaşlarıyla  “Clinicplast”ı kurdu. 2016 yılından beri özellikle ‘Postbariatrik Cerrahi (Zayıflama Sonrası Estetik)’ alanında 500’den fazla kişiye başarılı operasyonlar yapan Op. Dr. Yunus Doğan, zayıflama sonrası estetik konusunda uluslararası dergilerde yayınlanan bilimsel çalışmalara imza attı. Ayrıca ulusal ve yerel kongrelerde de sunumlar gerçekleştirdi.

Op. Dr. Yunus Doğan 2019 yılında European Board of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery (EBOPRAS) sözlü sınavını da verdikten sonra Türkiye’de Avrupa Yeterlilik Sertifikası’nı alan sınırlı sayıdaki doktorlardan biri oldu.

İlginizi Çekebilir  Yrd. Doç. Dr. Barış Yiğit

Başta ‘Postbariatrik Cerrahi’ olmak üzere meme estetiği ve rekonstrüksiyonu, liposakşın (liposuction), burun ve yüz estetiği, vücut şekillendirme, maksillofasyal – ortognatik cerrahi ve el cerrahisi operasyonlarını yapmaktadır. 

Evli, Yusuf Emir ve Burak Mete adında iki çocuk babasıdır.