Liposuction Sonrası İyileşme Sürecini Hızlandırmak İçin Neler Yapılmalı?

Liposuction, en yaygın kullanılan vücut şekillendirme yöntemlerinden birisidir. Liposuction özellikle bölgesel şekillenme ve yağ hacminin azaltılmasında yıllardır uygulanan başarılı bir uygulamadır.

Ancak cerrahi bir uygulama olan Liposuction, bir iyileşme sürecini de içinde barındırır ve ameliyat sonrası sürecin doğru yönetilmesi operasyonun başarısını önemli ölçüde etkiler. Operasyonunuzun başarısını önemli ölçüde etkileyecek etkenleri sizin için sıraladık..

Vücudunuzun Sesine Kulak Verin

Operasyon sonrası uyulması gereken kuralların en kolayı belki de vücudunuzun sesine kulak vermeniz ve buna göre hareket etmeniz. Nasıl mı? Uykulu mu hissettiniz?, uyuyun.. Susadınız mı?, su için.. Acıktınız mı?, yemek yiyin..

Kısacası vücudunuzun isteklerini kısa sürede yerine getirin. Maalesef birçok insan vücutlarının gereksinimleri ve metabolizmalarının istekleri doğrultusunda hareket etmekte başarısız. Vaser liposuction operasyonları sonrasında vücudunuz neye ihtiyacı varsa bunun sinyalini size verecektir.. Ancak sizin de bu istekleri karşılamanız gerekir.

Bol Su Tüketin

Liposuction operasyonlarının ardından bol su tüketilmesi hem cildin daha sağlıklı olmasını ve daha hızlı iyileşmesini sağlar hem de operasyon sonrasında oluşan ödemlerin vücuttan atılımını hızlandırır. Ayrıca öğünlerde içeriğinde yüksek oranda su barındıran sebze ve meyveler de tercih edilebilir.

Hafif Beslenin ve Doktor Tavsiyesinde bir Diyet Uygulayın

Operasyonun ardından vücuttan atılan yağların tekrar alınmaması ve fit görünümün korunabilmesi için, doktor veya diyetisyen eşliğinde bir diyet uygulamak iyi bir seçenek olabilir.

Bu sayede beslenme alışkanlıklarınızı düzene sokarak operasyonun uzun vadede başarısını artırabilirsiniz. Özellikle karbonhidrat ağırlıklı besinlerden kaçının; protein ve sebze ağırlıklı beslenin.

Hareketli ve Aktif Olun

Operasyonun ardından ilk 24 saatte dinlenmeniz gerekir. Akabinde ise yavaş bir tempo ile yürümeye başlamalısınız.  Operasyon sonrasında tam anlamıyla kendinizi iyi hissettiğinizde ise yürüyüş aktivitesini sıklaştırmalısınız. Vücutunuzu hareketli tutmanız, yine vücudunuzdan ödem atımını hızlandıracak ve operasyonun başarısını artıracaktır.

İlginizi Çekebilir  Hydrafacial’ın Yüzünüzde Yarattığı Muhteşem Dönüşüm!!