Scarlet S (Ameliyatsız Yüz Germe)

Yüz Germe Nedir?

Ameliyatsız Yüz Germe; Bu yöntem sarkmaların giderilmesi yüz germe işlemleri elastikiyet kayıplarının en aza indirilmesi sivilce izlerinin ortadan kaldırılması ya da yara izlerinin giderilmesi gibi bir dizi avantaj sağlar.

Ameliyatsız yüz germe işlemlerinin yerine getirilmesi ile birlikte en ekonomik çözümler sağlanmış olur. Yine kısa sürede iyileşme vaat eden bu yöntem ağrısız bir yöntem olup tedaviye bu yönden talep fazladır.

Scarlet S A.B.D Silikon Vadisinde geliştirilmiş “Ameliyatsız Cilt Gençleştirme” teknolojilerinde gelinen son noktadır. Bu sistemde özel tasarlanmış mikro iğneler aracılığıyla cilt altına Radyo Frekans enerjisi verilmektedir.

Yaş ve çevresel faktörlere bağlı olarak zamanla kolajen liflerin arası açılır ve cilt elastikiyetini kaybeder. Altın Frekans olarak da bilinen Scarlet S ile arası açılan kolajen lifler tekrar bir araya getirilir.

İnsanlarda yüz hatlarında ortaya çıkan çizgileri ve sarkmaları gidermek için yüz germe işlemleri uygulanır.  Germe ve asma teknikleri kullanılarak hastaların yüz hatlarının ideal formuna ulaştırılması amaçlanır. Yüz yenileme yöntemleri ile ilintili olan bu yöntem sayesinde hastanın yüz hatlarında ortaya çıkan deformasyonların da önüne geçilmiş olur.

Plastik cerrahi uzmanları tarafından yerine getirilen bu işlemler ritidektomi olarak isimlendirilir yüz germe ya da yenileme olarak isimlendirilen bu işlemler ile alın yüz ve boyun kısmında oluşan sarkıklar düzeltilir ve ortaya çıkan çizgiler kaldırılmış olur.

Yüz fasyaları ve yağ doku hücreleri alınarak yüzün daha düz bir görünüme kavuşturulması mümkün olur. Talebe göre göz kapaklarına müdahale edilir. İsteğe bağlı olarak birçok tamamlayıcı prosedür uygulanarak hastaların görünümlerinde estetik amaçlar yerine getirilmiş olur. Bu kapsamda deri soyma ya da peeling uygulamaları da kullanılabilir.

AŞAMA 1

Hastanın cildi yukarı doğru gerilir ve kaldırılır.

 

 

 

 

AŞAMA 2

Elektrotların dermal dokuya girişi sağlanır.

 

 

 

 

AŞAMA 3

Short Pulse RF atışı yapılır.

 

 

 

 

AŞAMA 4

Enerji istenilen derinlikteki hedef dokuya iletilir.

 

 

 

Hastalarda estetik için ameliyatsız yöntemler kullanılır ve bu yöntemlerden birisi de ameliyatsız yüz germe operasyonudur. Bu yöntem aynı zamanda scarlet olarak isimlendirilir. Fraksiyonel mikro iğne yöntemi ile hücrelerin uyarılması ile yüz germe işlemi tamamlanır.

Kullanılan radyo frekans cihazı ile ameliyatsız olarak mikro iğneler ile elektriksel uyarımın gerçekleştirilmesi mümkün olur. Yine cildin yenilenmesi bu şekilde yerine getirilir.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu işlem sırasında öncelikle yüz derisi altında kan ve sıvıyı toplamaya yarayan ince drenler konulur. Deri istenilen gerginlik elde edilene kadar gerdirilir. Deri yüzeyinde bulunan fazla deriler alınır. Eğer yüz altında yağlanma da var ise bu durumda liposuction yöntemi uygulanarak hastanın deri yüzeyinde istenilen gerginlik sağlanmış olur.

Bu işlemlerden sonda yüz derisi yeni yüzey yapısına oturması için insizasyon hattı boyunca dikilerek yüz gerdirme işlemi tamamlanır. Küçük boyutlu dikişler iz oluşumunu en aza indirir. Bazı yöntemlerde hastalarda kaybolan dikişler kullanılarak daha sonra dikişlerin alınmasına gerek duyulmaz. Operasyondan birkaç gün sonra drenler alınarak işlem tamamlanır.

Yüz germe işleminin yerine getirilmesi aşamasında isteyen hastalar ameliyat olabilir. Bunun yanında birçok farklı ameliyatsız yüz germe işlemi de vardır. Bu yöntemler genel olarak non invaziv yöntemler olarak isimlendirilir.

Bu yöntemler arasında botoks radyofrekans yöntemleri başta olmak üzere lazer yöntemi hücre tedavisi yöntemi gibi yöntemler de bulunur. Bu işlemlerin yerine getirilmesinde uzman doktorlardan öncesinde bilgi almak ve gerekli tetkiklerin önceden yapılması ile uygun tedavi şekli seçilmiş olur.

Yüz Germe Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüz germe işlemlerinin öncesinde hastaların gerekli tetkikleri yerine getirmesi gerekir. Yüz germe işlemlerinden önce kanamayı arttırma ihtimali bulunan bazı ilaçların kullanımından kaçınılması gerekir. Örneğin e vitamini içeren ilaçlar ya da bitki çaylarının kanama ihtimalini arttırması nedeni ile işlemlerden önce kesilmesi gerekir.

Yine sigara kullanımı iyileşme sürelerini uzattığı için operasyondan önce bırakılması gerekir. Sigara kullanımı operasyondan en az üç hafta önce kesilmelidir.

İlginizi Çekebilir  Meme Büyütme Operasyonları Öncesinde Nelere Dikkat Edilmeli

Böylelikle ameliyatsız yüz germe işlemlerinin öncesinde hastaların gerekli hususlara dikkat ederek daha başarılı bir tedavi alması mümkün olur. Hastalar daha iyi bir iyileşme için C vitamini takviyelerine 3 hafta önceden başlamaları gerekir.

Bu operasyon öncesinde hastanın tıbbi geçmişi doktor tarafından incelenmelidir. Operasyon sırasında kanamaların durdurulamaması riski doğurduğundan dolayı kan sulandırıcı ilaçların bırakılması gerekir.

Yine hastaların vitamin ilaçlarını ve bitkisel takviye ürünlerini önceden bırakmaları gerekecektir. Sigara ya da alkol gibi alışkanlıklar yüz germe işlemlerinin iyileşme sürelerini geciktireceği için hastaların bu alışkanlıklarını terk etmesi beklenir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hastaların kanamalar konusunda duyarlı olması beklenir. Tansiyonu yükseltip kanamaya neden olabilecek durumlardan kaçınılması gerekir. Başın hafif bir şekilde yukarıda tutulması da hastaların tedavi sonrası beklentilerini karşılamaya yardımcı olur.

Abartılı yüz ifadelerinden kaçınmak yüz kaslarını gerdirecek hareketlerden uzak durmak operasyonun hemen ertesi beklenen davranışlar arasında yer alır.

Bunun yanında germe işlemlerinin yerine getirilmesi sonrasında sigara ya da alkol kullanımı iyileşmeyi geciktirecektir. Ağır egzersizlerden bir süre kaçınmak ve beslenme alışkanlıklarına dikkat etmek gerekir. Hasta mümkün ise hafif bir beslenme yapmalıdır.

Hastalarda bu işlemlerin sonrasında ilk 24 saat doktor gözetiminde müşahade altında tutulur. Bunun yanında hastalarda iyileşmenin hızlı bir şekilde gerçekleşebilmesi için hastanın yeme içme alışkanlıklarına dikkat etmesi gerekir.  Yine sigara içme iyileşme sürelerini uzattığı için sigaranın belirli bir süre bırakılması gerekir.

En azından operasyondan sonraki bir hafta boyunca sigara içmemek gerekir. Söz konusu işlemlerin sonrasında yüz hatlarında iyileşmenin tam olması için ilk gün yüze herhangi bir krem sürülmemesi gerekir.

Bazı hastalarda ameliyatsız yüz germe operasyonu sonrasında ağrılar ortaya çıkabilir. Doktor tavsiyesi ile uygun ilaçlar kullanılarak bu ağrıların ortadan kaldırılması mümkündür.

Hangi Hastalarda Yüz Germe Uygun Değildir?

Bazı hastalarda bu yöntemin uygulanmasının sakıncaları bulunur. Bu hasta grupları arasında gerçek beklentileri olmayan hastalar gelir. Bu yöntem hastaların daha genç olmasını sağlamaz sadece cilt görünümünün daha iyi ve daha sıkı hale getirilmesine imkan tanır.

Ameliyatsız tedaviye engel manileri olan hastalar da yine tedaviden yararlanamazlar. Aspirin ya da benzeri ilaçlar kullananların yüz germe işlemleri için müsait olmadığı söylenebilir.

Yüz Germe Ameliyat Yöntemleri Nelerdir?

Bayanlarda ve erkeklerde gençleşme için tercih edilen bu operasyonların başka estetik işlemler ile birlikte yapılabilmesi mümkündür. Bunlar arasında alın germe kaş kaldırma işlemleri ya da göz kapağı estetiği çözümleri gelir. Yine boyun germe ve çene gıdı estetik operasyonları da yüz germe estetik işlemlerine eşlik eder.

Yüz ve diğer vücut bölgelerinde yağlanma şekil bozukluklarının en büyük nedenleri arasında yer alır. Bu nedenle de yüz gerdirme operasyonu sırasında hastaların liposuction ile yağ aldırması da gerekebilir. Hastanın cilt tabakasının altında ne kadar yağ birikimi olup olmadığına bağlı olarak bu tedavi yöntemleri uygulanır.

Kullanım Alanları

ø Total Cilt Rejuvenasyonu (Cilt Gençleştirme, Cilt Yenileme)
ø Volumetrik Cilt Germe & Lifting
ø Elastikiyet Kaybı Tedavisi (Cilt Sıkılaştırma)
ø Yüz ve Çene Hatlarının Belirginleşmesi
ø İnce Kırışıklıkların Tedavisi
ø Skar Tedavisi (Akne İzleri, Keloid vs.)
ø İnflamatuar Akne Tedavisi
ø Genişlemiş Gözenek Tedavisi
ø Cilt Tonusunun Düzenlenmesi
ø Sebum Dengelenmesi
ø Yüz Telenjiektazileri Tedavisi
ø Pigmente Lezyon (Leke) Tedavisi
ø Stria (Cilt Çatlakları) Tedavisi
ø Hiperhidroz Tedavisi
ø Vücut Sıkılaştırma
ø Kol Sarkmalarının Giderilmesi

Avantajları

ø Minimum Ağrı / Şoksuz iğne teknolojisi
ø Hızlı ve kolay uygulama
ø Kısa iyileşme süresi
ø Uygulama sonrası hiçbir özel bakım gerektirmemesi
ø 3.5 mm’ye varan derinlik kontrolü
ø 0.1 mm’lik ayarlanabilir derinlik arttırabilme (0.5 mm- 3.5 mm)
ø Kuru cilt geçirgenliği için olası en yüksek enerji aralığı olan 2 MHz kullanımı
ø Pürüzlü cilt üzerindeki etkileri minimalize eden ileri teknoloji ucu
ø 1 ay aralarla 3 seans uygulama ve minimum 1 yıl etkisini koruyabilmesi
ø Tüm yaş gruplarına uygulanabilir
ø Yan etki oluşmaz
ø İğne izi kalmaz
ø Morarma ve kanama oluşmaz
ø Geri dönüşümlü yüz şekillendirme imkanı sunar
ø Biometrik RF (Sadece invaziv RF, kök hücre ve ile birleştirilebilir.

İlginizi Çekebilir  Cilt Bakımı 101: Cilt Temizliği

Scarlet cihazının yüksek teknolojili elektronik boardları Silikon Vadisi‘nde üretilmektedir.

Tekrar Yüz Germe Olmam Gerekir Mi?

Bu yöntem uzun süreli faydaları olan bir yöntemdir. Bu nedenle çoğu zaman yeniden işlem yapılmasına gerek duyulmaz. Yöntemin etkilerinin 15 yıla kadar etkilerinin bulunduğu söylenebilir. Fakat bazı durumlarda hastalarda germe işlemlerinin tekrarlanması gerekebilir. Bu tekrarlama işleminin yerine ile sarkmaların önüne geçilmiş olur. 

Ameliyatsız Yüz Germe Mümkün Müdür?

Hastalar ameliyat olarak cerrahi yöntemler ile tedavi olabilirler. Bunun dışında birçok ameliyatsız yöntem de vardır. Yüz germe işlemlerinde deri altında uygulanan mikro iplikçikler örnek bir yöntem olarak söylenebilir. Yine lazer yöntemi ya da radyo frekans yöntemi kullanılarak hastalarda yüz germe sağlıklı bir şekilde yerine getirilir.

-Ameliyatsız yöntemlerin yerine getirilmesi sırasında botoks işlemleri de ön plana çıkar. Yine bazı doğal yöntemler kullanılarak hastaların derilerinde hassas bir  gerginlik elde edilir.

Fransız askısı yöntemi ameliyatsız yöntemlerden birisi olup bu yöntemde cildin hassas bir şekilde gerdirilmesi mümkündür. Bu yöntem deri altına uygulandığından dolayı hastalarda operasyona dair herhangi bir iz bulunmaz.

Ameliyatsız Yüz Germe Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Bu yöntemler kullanılarak hastalarda uzun süreli kalıcılık sağlanır. Kalıcılık süreleri kullanılan yönteme ve hastanın öz bakım becerilerine göre değişiklik gösterir. Hastalarda kolajen yapının yeniden üretilmesi sayesinde ciltte gerginlik mümkün olur.

Uygulanan yönteme göre değişmekle birlikte yöntemin ortalama olarak 2 ile 4 yıl kadar kalıcılığı bulunur. Hastanın çalışma koşulları sigara ya da alkol gibi alışkanlıklar kalıcılık süreleri üzerinde etkilidir.  Ameliyatsız yüz germe işlemlerinin sonuçlarının kalıcı olması hasta ile ilgili bir durumdur.

Yüz Germe Sonrası Belirgin İz Kalır Mı?

Bu yöntemlerin gerçekleştirilmesinde iz kalması doğal bir durumdur. Fakat bazı yöntemlerde izlerin belirsiz olması hastalar tarafından tercih edilmesine neden olur. Özellikle deri altından yapılan Fransız askısı yöntemi ile hastaların yüz hatlarının gerdirilmesi sırasında iz kalması sorunu en aza indirilmiş olur.

Operasyon sırasında kesi açılması iz kalmasının en büyük nedenidir. Eğer kesiler şakak kısmından açılır ise bu durumda hastalarda görünür kısımda iz kalmaz. Bu nedenle operasyonu yapan doktorun bu hassasiyete dikkat ederek işlem yapması hastaların görünümleri açısından önemlidir.

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Estetik bir işlem olan ameliyatsız yüz germe işlemlerinde birçok farklı yöntem kullanılır. Bu yöntemler arasında kilit askı yüz germe, fokus ultrason ile yüz germe, thermage yöntemi ile yüz germe, altın iğne ile yapılan uygulamalar, sıvı yüz germe, endopel yöntemleri gibi yöntemler başta gelir. Yine hastalarda botoks uygulamaları gibi yöntemlerin de tercih edildiği görülür. Hastanın beklentilerine ve durumuna göre değişen yöntemler tercih edilir.

Yüz Germe Riskleri Nelerdir?

Her operasyonda olduğu gibi bu yöntemde de çeşitli riskler vardır.  Bu işlemlerin yerine getirilmesi ile birlikte kanamalar enfeksiyonlar dikişlere bağlı sorunlar ortaya çıkabilir.

Hastalarda eğer yeterince deneyimli doktorlar bulunmaz ise yüz sinirlerinde ya da kaslarında zedelenmeler meydana gelebilir. Doku kayıpları da sıklıkla görülen sorunlar arasındadır. Bazı yöntemler daha basit olduğundan dolayı olası etkilerinin daha az olması beklenir.

Ülkemizde çeşitli sağlık merkezlerinde uygulanan ameliyatsız yüz germe işlemlerinin sonrasında morarmalar ya da ağrılar ortaya çıkabilir. Bu sorunların giderilmesi aşamasında doktor gözetiminde ilaç ya da krem kullanılabilir.

Bu tür endikasyonlar geçici olup zamanla ağrıların ve morarmaların ortadan kalktığı görülür. Sağlık merkezlerinde işlemlerin sonrasında hasta gerekli durumlarda müşahade altında tutularak olası endikasyonlara karşı müdahale edilir.

Ameliyatsız Yüz Germe Mümkün müdür?

Ameliyatsız işlemler ile de yüz germe mümkündür. Bu kapsamda hastalarda uygulanan cerrahi olmayan yöntemler ile deri hücrelerinin yeniden kollajen yapı üretmesi mümkün olur. Bu işlemler sayesinde hastalarda iki seneye varan kalıcılık sağlanır.

Yüz Germe Ameliyatı Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Bu yöntemin etkilerinin yaklaşık olarak 10 yıla kadar uzadığı bilinmektedir. Fakat kişinin yaşam koşulları zararlı alışkanlıklar beslenme alışkanlıkları ve çevresel faktörler nedeni ile bu sürenin 5 yıla kadar gerilediği bilinir.

İlginizi Çekebilir  Liposuction Sonrası İyileşme Sürecini Hızlandırmak İçin Neler Yapılmalı?

Bunun yanında yine yüz germe işlemi için kullanılan yüz bantları daha kısa süreli bir dayanım gösterir. Bu bantların en fazla 2 yıl kadar bir kalıcılığı bulunur.

Yüz Germe Ameliyatından Ne Beklenmelidir?

Mevcut yüz ifadesi değiştirilmeden hastanın daha genç bir görünüme kavuşturulması bu operasyonun ana amacı olarak ifade edilir. Bu kapsamda doktor hastanın gençlik fotoğraflarını inceleyerek nasıl bir yol alacağını belirleyebilir. Böylelikle hastanın anti aging işlemleri ile daha genç bir görünüm kazanması da sağlanmış olur.

Mini Yüz Germe Nedir?

Hafif şikâyetleri olan hastalarda kullanılan bir yöntem olan mini yüz germe işlemleri az ve orta seviyede yüz sarkmalarını gidermek için kullanılır. Yüz hatlarında lifting etkisi oluşturmak için tercih edilir. Yüz hatlarının daha sarkık ve gergin görünebilmesi ve daha sıkı bir yüz hattı için bu yöntemden yararlanılır. Her yaş grubuna bu işlem uygulanabilir.

Bu işlem sırasında isteğe bağlı olarak gözaltı torbalarının alınması da yerine getirilir. Yine kaş kaldırma ya da elmacık kemiği operasyonları da yerine getirilir. Bu işlemlerin birlikte yerine getirilmesi etkili sonuçlar ortaya çıkarmaya imkân tanır.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Belirgin İz Kalır mı?

Germe işlemlerinin sonrasında hastalarda iz kalması beklenen bir durumdur. Kesinin büyüklüğüne göre iz kalma miktarı artabilir. Bu izler zamanla azalarak görünmez hale gelirler.

Germe işlemlerinin yerine getirilmesinde ameliyatsız ve kesisiz işlemleri tercih ederseniz bu durumda iz kalması sorunu yaşamazsınız. Fakat bu yöntemler de her zaman istenilen başarıyı ortaya koymaz.

Yüz Germe Ameliyatında Sonuçlar Ne Zaman Alınır?

Estetik bir işlem olan yüz germe işlemlerinin sonrasında hastaların bir hafta boyunca istirahat etmesi tavsiye edilir. Bir hafta sonunda hastalar iş ve günlük rutinlerine dönebilirler. İyileşmenin tam olarak sağlanması ve yüz hatlarının belirginleşmesi için en az bir ay beklenmesi gerekir. Bir ayın sonunda hastalarda istenilen görünüm elde edilmiş olur.

Yüz Germe Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Her operasyonda olduğu gibi bu operasyonlarda da çeşitli endikasyonlar ortaya çıkar. Kanamalar morarmalar yara ayrılma durumları gibi durumlar ile karşılaşmak mümkündür.

Bunun yanında yüz sinir uçlarının zedelenmesi sık görülmemekle birlikte ortaya çıkabilecek istenmeyen durumlar arasında yer alır. Doku kayıpları ve doku ile ilgili dolaşım bozuklukları da ortaya çıkabilecek riskler arasında yer alır. Uzman doktorlar sayesinde riskler minimize edilir.

Tekrar Yüz Germe Ameliyatı Olmam Gerekir mi?

Bu operasyonun etkileri uzun yıllar sürer. Buna rağmen eğer hastalar talep ederler ise bir yenileme operasyonu yaptırabilirler. Cilt bu süreçte yaşlanmaya devam etmekle birlikte yenileme seansları ile yaşlanmaya karşı lifting etkisinin sağlanması mümkün olur.

Bu operasyon sayesinde hastaların yaşlanması engellenemez fakat yaşlanmaya karşı etkin bir cilt tamiri ve cilt yenilenmesi yapılmış olur.

Yüz germe Fiyatları 2024

Fiyatlar değişkenlik gösterir. Fakat ülkemizde plastik cerrahi alanında yaygınlaşmanın görülmesi ve hastaların beklentilerini karşılayan yöntemlerin artış göstermesi ile birlikte fiyatlar da daha makul seviyele inmiştir.

Aynı zamanda bu işlemler tek başına değil de birkaç operasyon ile birlikte de yapılabilir. Bu durum da fiyatları etkileyen önemli unsurlar arasında yer alır. Yüz germe ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak ve en uygun fiyatları tespit etmek için sağlık merkezlerine gidebilirsiniz.

Sağlık merkezlerinde ya da estetik merkezlerinde plastik cerrahlar tarafından uygulanan bu yöntem fiyat olarak uygun fiyatlar ile müşterilere sunulur. Yöntemlerin yaygın olarak kullanımı nedeni ile müşterinin bu işlemlere ulaşabilmesi noktasında fiyat beklentileri de karşılanmış olur.

Bunun yanında hastalarda bu işlemler sırasında farklı yöntemler kullanıldığından dolayı fiyatların değişkenlik göstermesi olasıdır. Fiyatlar hakkında daha iyi bir bilgi alabilmek için ameliyatsız yüz germe hakkında farklı sağlık merkezlerini karşılaştırabilirsiniz. Ameliyatsız yüz germe fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.